2systemy Windows XP do wyboru chociaz zainstalowany jeden

hej

za bardzo nie wiem czym spowodwoana jest ta sytuacja bo to akurat moj brat instalowal windowsa ze sie stalo tak jak sie stalo a wiec:

mam zainstalowany System WindowsXP tylko na jednej partycji (napewno nie mm go dwa razy zainstalowanego na dysku) przy uruchomieniu komputera mam do wyboru dwa systemy XP z ktorych w rzeczywistosci dziala w sumie tylko jeden bo przy probie wyboru drugiego nastepuje ponowy restart systemu, nie wiecie jak rozwiazac ten problem zeby przy starcie nie pojawialo mi sie to okno z wyborem systemu ?

mam nadzieje ze ktos pomoze mi rozwiazc ten problem :slight_smile:

dzieki pozdrawiam

trzeba zedytowac plik boot.ini

http://ns.zjz.pl/index.php?go=6&id=5

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

w boot ini na dysku c:\boot.ini masz pewnie taki ustawienia jak ja powyżej wkleiłem a zmień na takie

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Jeśli masz win xp na pierwszym dysku na pierwszej partycji czyli na c:

wrazie czego :

rdisk(numer dysku)

partition(parytcja)

aha żeby zobaczyć znaleźć plik boot ini musisz kliknąć mój komputer narzędzia potem opcje wolderów zakładka widok i odznaczasz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego a i tam niżej zaznaczasz pokaż ukryte pliki i foldery a jak wejdziesz na c:\ i klikasz boot ini prawym właściwośći jego klikasz w tedy i odznaczasz atrybut tylko do odczytu a później wchodzisz i jeśli masz tylko 1 dyski i xp na c: zainstalowany to spokojnie możesz wklejć z forum ten poprawione przezemnie plik. nara :smiley:

dzieki za pomoc :slight_smile:

pozdrawiam

Złączono Posta : 22.12.2005 (Czw) 13:45

mam jeszcze pytanie… do czego sluza katalogi “System Volume Information” ? bo mam taki katalog na partycji C,D,E a zajmuje mi on na part.D 1.2 Gb wiec to troche jest , system mam przeinstalowany i mam go na partycji C tam te ten katalog zajmuje mi teraz 70 Mb wiec nie wiem czy moge z dysku D go wyrzucic czy nie bardzo ? bo na E to zajmuje mi on mniej niz 1mb

dzieki

w tym folderze sa pliki potrzebne do przywracania systemu, wyłącz i włącz przywracanie systemu gdzie dana zawartość plików powinna zniknąć, ale trzeba zaznaczyć ze już nie bedzie mozna przywrocic system z poprzednich dat