2systemy Windows XP do wyboru chociaz zainstalowany jeden

(Jonder) #1

hej

za bardzo nie wiem czym spowodwoana jest ta sytuacja bo to akurat moj brat instalowal windowsa ze sie stalo tak jak sie stalo a wiec:

mam zainstalowany System WindowsXP tylko na jednej partycji (napewno nie mm go dwa razy zainstalowanego na dysku) przy uruchomieniu komputera mam do wyboru dwa systemy XP z ktorych w rzeczywistosci dziala w sumie tylko jeden bo przy probie wyboru drugiego nastepuje ponowy restart systemu, nie wiecie jak rozwiazac ten problem zeby przy starcie nie pojawialo mi sie to okno z wyborem systemu ?

mam nadzieje ze ktos pomoze mi rozwiazc ten problem :slight_smile:

dzieki pozdrawiam

(system) #2

trzeba zedytowac plik boot.ini

http://ns.zjz.pl/index.php?go=6&id=5

(Grzesiek1) #3

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

w boot ini na dysku c:\boot.ini masz pewnie taki ustawienia jak ja powyżej wkleiłem a zmień na takie

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Jeśli masz win xp na pierwszym dysku na pierwszej partycji czyli na c:

wrazie czego :

rdisk(numer dysku)

partition(parytcja)

aha żeby zobaczyć znaleźć plik boot ini musisz kliknąć mój komputer narzędzia potem opcje wolderów zakładka widok i odznaczasz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego a i tam niżej zaznaczasz pokaż ukryte pliki i foldery a jak wejdziesz na c:\ i klikasz boot ini prawym właściwośći jego klikasz w tedy i odznaczasz atrybut tylko do odczytu a później wchodzisz i jeśli masz tylko 1 dyski i xp na c: zainstalowany to spokojnie możesz wklejć z forum ten poprawione przezemnie plik. nara :smiley:

(Jonder) #4

dzieki za pomoc :slight_smile:

pozdrawiam

Złączono Posta : 22.12.2005 (Czw) 13:45

mam jeszcze pytanie....... do czego sluza katalogi "System Volume Information" ? bo mam taki katalog na partycji C,D,E a zajmuje mi on na part.D 1.2 Gb wiec to troche jest , system mam przeinstalowany i mam go na partycji C tam te ten katalog zajmuje mi teraz 70 Mb wiec nie wiem czy moge z dysku D go wyrzucic czy nie bardzo ? bo na E to zajmuje mi on mniej niz 1mb

dzieki

(Tomek Zamlynny) #5

w tym folderze sa pliki potrzebne do przywracania systemu, wyłącz i włącz przywracanie systemu gdzie dana zawartość plików powinna zniknąć, ale trzeba zaznaczyć ze już nie bedzie mozna przywrocic system z poprzednich dat