2x2.10Ghz czy 3x2.20Ghz opłacalność zmiany procesora w lapku

Laptop: DELL inspiron M501R (5010-1390)

Kumpel prosił mnie o zmianę matrycy sprzątniecie w środku lapka i zmianę ewentualnie jakiegoś podzespołu. Z klasyfikacji sprzętowej wynika ze procek jest najsłabszy(2.9średnia), reszta 5,9 i 6,6. Procesor to AMD Athlon II P320 Dual-Core 2.10 Ghz. Myślałem o zakupie AMD Phenom II N850 HMN850DCR32GM 3x2.20 GHz S1G4, który stoi na allegro i tu moje pytanie czy opłaca się zmieniać? Czy różnica będzie odczuwalna? Nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić bo od dawna jade na stacjonarce a tam 6rdzeni… Socket z tego co wiem to S1 i urodzaj jest konkretny może jakieś pomysły?

Witam

Sugerowałbym zacząć od sprawdzenia listy procesorów obsługiwanych przez płytę główną oraz BIOS i wówczas wybrać procesor.

Pozdrawiam

AdamW

Jak to zrobic?

Najpierw sprawdź model płyty głównej. Albo w instrukcji obsługi albo np. za pomocą programu CPU-Z.

Ale ileż to twój koleżka ma ten laptop? Mnie sypnął się po 2.5 roku przez zimne luty. Więc moim zdaniem nie ma sensu, bo z tego co zauważyłem wszystkie egzemplarze tego laptopa mają to samo po jakimś czasie.

egzemplarz egzemplarzowi nie równy, może z 3 lata ma go już. A co padło u Ciebie?

odnośnie tej płyty głównej to za dużo nie pisze…

http://www.picshot.pl/pfiles/355881/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

znalazłem coś takiego:

Backwards compatibility

Ensures flexibility to build platforms with previous generation CPUs as well as the latest

AMD Athon™ II and AMD Phenom™ II processors

czyli wynika z tego, że AMD Phenom II N850 HMN850DCR32GM 3x2.20 GHz S1G4 raczej powinien chodzić?

znalazłem coś takiego http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Phenom_microprocessors ale co z tego można wyczytać to niewiem może ktoś pomoże?

U mnie jest dość popularny w tym modelu błąd 7 dźwięków czyli procesora, albo mostka północnego, a wyczytując wiele komentarzy to właśnie zimne luty mostka.

Ktoś mi pomoże się upewnić czy ten triple phenon mi pójdzie na tej płycie tam dodałem link z wikipedii może ktoś coś wywnioskuje?;/