2x2 g ram ddr2 i problem

sprawa wyglada tak :nowy komputer z 2 kosciami 2 gigowych pamieci i windows xp profesional z sp2 ktory widzi "3 g ram* co radzicie?

co mam z tym fantem robic?

bo xp 32 bit widzi tylko 3 gb ram

jak chcesz żeby było 4 gb ram to instaluj se xp 64 bit lub viste 64 bit :slight_smile:

No i prawidłowo ci widzi,bo żaden 32 bitowy system windows (x86) nie widzi więcej niż max 3.25 GB,żeby system obsługiwał 4GB wzwyż to musisz mieć system 64 bitowy (x64) np. Vista PL,a XP x64 nie można nigdzie kupić legalnego i nigdy nie wyszedł w polskiej wersji językowej,ma problem z sterami i programami,bo było na niego zbyt małe zainteresowanie i wersja polska nigdy niepowstała

xp tyle widzi nic nie zrobisz

aaaa…aha:)

dzieki wielkie.no coz… pozostaje mi zatem pogodzic sie z 3 g:)

Jednak 64 bitowy zżera więcej ramu przy użyciu więc czy używasz 3.25gb na 32 bitach czy 4gb na 64 bitach różnicy nie robi.Ponadto 64 bitowy jest wolniejszy bo większość programów jest tylko pod 32 bity w związku z czym jest emulowanych na windows 64 bit czyli pożera dodatkowy procesor i ram.

jest szybszy i stabilniejszy w przypadku Windows Vista

miałem 64 bity to zżerał w spoczynku 1.3gb a tymczasem 32 bitowy tylko 700-800mb-różnica pół giga tylko po ty by się jarać że ma się 64 bitowy?

Dodane 31 sty 2009, o 19:35

i że stabilniejszy-w czym? przecież programy 32 bitowe sa takie same na 32bit i 64 bit z tym że na 64 bitach mogą chodzić jeszcze wolniej

Miałeś kiedyś system 64-bit? Chyba nie bo głupoty piszesz. Przesiadłem się z Visty HP x86 na x64 i jestem dużo bardziej zadowolony ze swojego komputera. Wreszcie mogę pograć w Crysisa na max detalach prawie bez zacięć (prawie bo czasami coś szarpnie, ale wtedy słychać jak dysk pracuje więc nie wiem co jest winne). Na x86 było to niewykonalne.