2xGTX 480 słaba wydajnść

(Tda700) #1

Sprawa wygląda następując po podłączeniu drugiej karty nie zauważyłem znaczącego wzrostu wydajność a taki powinien się pojawić. W programach typu 3d mark uzyskiwałem nawet trochę gorsze wyniki.

Moja konfiguracja

Procesor CORE 2 QUAD Q9550

Płyta Główna Asus P5N72-T Premium

Ram 4GB

Zasilacz Bequiet 1200W

Karty Graficzne 2x Gtx480 zotac

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

(Brunkzor) #2

A SLI w sterownikach włączyłeś? :slight_smile:

(Tda700) #3

No oczywiście a oprócz tego kroku trzeba coś jeszcze zrobić.

(Brunkzor) #4

A na których gniazdach PCI masz te karty?

(Tda700) #5

Na 1 i 3.

(Brunkzor) #6

Nie znam tej płyty głównej, ale może spróbuj na 1 i 2?

Instrukcji nie masz? Tam pewnie jest wyjaśnione :slight_smile:

(Tda700) #7

A i jeszcze jedno jak zmieniam ustawienia w dirt2 do pozuje mi się czarny ekran a w tle słychać co się dzieje w menu . A jak uda mi się włączyć jakiś wyścig to widzę tylko prędkościomierz a obrazu brak.

(Wiktor 1996 96) #8

Takie karty do takiego słabego proca.

(Brunkzor) #9

Daj spokój, procesor trochę gorszy od i5 i już "taki słaby"?

Adrian, a instalowałeś najnowsze sterowniki?

(Tda700) #10

Sterowniki mam najnowsze a co do procka to może jest trochę słaby do tych kart ale jakiś wzrost wydajności powinien być zauważony.

(Viliae) #11

Witam

Szczerze? To tak, to jest słaby proc do tej karty. 2xSLI tylko obciążyło dodatkowo procesor, który i tak prawdopodobnie ledwo wytrzymywał ilość danych dostarczanych od GPU.

Spróbuj wyłączyć taselację i inne zaawansowane ustawienia, a potem włączaj je po kolei aż wydajność zacznie spadać.

Do SLI z GTX 480 nadaje się obecnie chyba tylko i7.

(Toffik325) #12

Nie plećcie takich bzdur, SLI można robić na każdym procesorze, a Core 2 Quad wcale tak nie odstaje od i5/słabszych i7... Przy niższych rozdzielczościach procesor może i jest ograniczeniem, ale na Full HD procesor już się tak nie liczy.

Inna sprawa to to, że podłączenie takich kart w SLI może powodować mikroprzycięcia (Więcej na google) i nie ma sensu się pakować jeszcze w takie rozwiązania.

Połączyłeś obie karty graficzne mostkiem SLI, a dokładnie takim?

(Tda700) #13

Tak oczywiście karty zastały połączone mostkiem.

(Brunkzor) #14

Dlaczego przy niskich rozdzielczościach procesor ogranicza, a w wysokich już nie?