2xSamsung F1 750gb / 32mb w RAID 0

Witam

Dzisiaj zrobiłem sobie RAID0 z dwóch dysków Samsung F1 750gb / 32mb - Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z owymi modelami? Najlepiej w RAID0 - Jeśli tak to proszę o opinię. Pytam bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, czy mam z tego jakieś korzyści w prędkości. Wcześniej nie korzystałem z tego modelu pojedyńczo (bez RAID), jechałem na Chitachi w normal sata2. Zapewne sam Samsung F1 32 mb cache jest wydajny, czy faktycznie połączenie dwóch takich samych modeli w RAID 0 da jeszcze więcej? Wszystko chodzi hmmm o wiele szybciej i co ważniejsze ciszej, ale czy to głównie zasługa RAID0?

btw. po co ci 4 gb ramu skoro masz sys 32 bitowy.?

3.25 raczej się nie da (nie symetrycznie ;)) - a to jest max w 32bit więc te 750mb poczeka na 64bit // ale to chyba nie na temat :wink:

zdecydowanie raid 0 daje kopa ale nie zapomnij robić backapów.

To fakt, teraz trzeba będzie o tym pamiętać - prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest x2. Muszę przyznać że po dzisiejszej pracy na kompie przyrost prędkości uruchamiania programów, kopiowania jest bardzo duży jednak sam proces uruchamiania systemu niezbyt się polepszył jeśli chodzi o czas ładowania.