3,25GB RAMu to maks dla systemów 32-bitowych. A co z Win7?

Witam wszystkich.

Jak wiele osób wie, systemy Microsoftu w wersji 32-bitowej odczytywaly i alokowaly maks 3,25GB pamięci RAM. Nawet gdy miało się więcej, to system co najwyżej wykrywał większą ilość pamięci RAM (tak było przynajmniej w przypadku mojej VISTY), ale alokował tylko na przestrzeni 3,25GB.

Jednak doszły mnie słuchy, że MS chciał rozszerzyć tą bariere w Windows7 i system Seven miał alokować nawet 8GB RAMu w 32-bitowej wersji. Czy ktoś coś wie na ten temat? Na ile jest to mit, a na ile prawda? Może ktoś przetestował to na własnej skórze?

Nie. To mit. W dalszym ciągu system 32-bitowy ma te same ograniczenia co wcześniej

Vista 64-bitowa miała ograniczenie do 8GB w wersji Home Basic, 16GB w wersji Home Premium. W siódemce może być podobnie.

Tak też jest MaRa

OK, dzieki bardzo za info. przyda się przy wyborze nowego lapka (bo tam najcześciej dają właśnie 32-bitowe wersje).

Pozdrowionka dla was wszystkich

Do lepszych laptopów dają 64bit.

“lepszych” to znaczy jakich? Mówisz o cenie, paramterach, firmie?

Mój budżet to ok. 3000zł i nie wiem właśnie czy szukać na siłe wersji x64

4GB czy te 3.25GB to ograniczenie architektury, a nie samego windowsa. Jeżeli chcesz kupić laptopa z 4GB RAM to szukaj lepiej takiego, który będzie miał system 64-bitowy.

Ja za 3300 dostałem ASUSa z 64bitowym systememem i 4 GB ram.

Co do ceny 3000 zł nie wiem, musiałbyś poszukać.

No dobra, dzięki krzysiekx. Skoro za 3300 kupiłeś lapka z x64, to może i za 3000 też coś się znajdzie. Bałem się, że taki system jest dodawany w lapkach od 5tys. w górę. Ale widzę, że na szczęście się przeliczyłem :wink:

krakers09 wiedziałem że to jest ograniczenie nie samego Windows’a, tylko architektury. Ale jednak obiło mi się kilka razy o uszy, że MS chce to jakoś obejść. I stąd taki temat, żeby się właśnie upewnić na ile ta plotka była prawdziwa.

Dzięki jeszcze raz wszystkim za posty. Dowiedziałem się com chciał więc właściwie…temat do zamknięcia 8-[

Pozdrowionka

Możesz kupic Sony Vaio z serii NW na procesorze intel core 2 duoT6600, kosztuje 3tys.

Ja jakiś miesiąc temu kupiłem lapka Asus N61VG za 2899 zł i ma już Win7 64 bit także 4gb ram wykorzystuje.

Obejściem jest PAE, ale z tego co wiem wydajność nie ta sama.

Właśnie kupiłem Sony Vaio z serii NW, wszędzie pisze, że miał mieć system 64 - bitowy, ale jak zajrzałem w specyfikację to widnieje system 32 bit, i dostępny RAM to 2,97… To możliwe ? Co w takiej sytuacji zrobić ?

To chyba zostałeś wprowadzony w błąd…

Ja kupiłem dell inspiron 1545 za 2400zł z windows7 home premium x64, 3gb ram i dwurdzeniowym prockiem.

A co do tego co powiedziałeś, spix leć do serwisu, w którym kupiłeś, ostatecznie UOKIK.