3,5 za cd

mam taki problem w win 98 iż nie mam podłączonego napędu dyskietek a w mój komputer pokazuje że jest ,mam podłączone cd ale jego nie pokazuje, gdy klikne na naped A to komunikat pojawia sie takiej treści że jest niedostepne .Czy musze coś w biosie zrobić ? do tej pory było ok,co sie dzieje?

Co robiłeś i napisz jaśniej.

Czy fizycznie jest podłączony napęd A 1.44 MB i napęd CD.

Sprawdź w kompie taśmy sygnałowe.

Czy bios przy starcie widzi napęd A i napęd CD.

Jak nie pomogą porady kol. JNJN zastosuj się do porady Pysia :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=cdrom

zastosowałem sie do porad Pysia i nic dalej to samo

fizycznie jest podłączony jest twardziel i cd-rom

bios przy starcie pokazuje mi takie info

detecting hdd primary master …none

detecting hdd primary sleve…matshita cr -583

detecting hdd secondary master…samsung pls 31274a

detecting hdd secondary sleve…none

i dalej tak

floppy disk(s)fail(40)

cmos cheksum error

defaults loaded cmos battery failed

a bios to award modular i jak wejde w jego opcje to w miejscu gdzie jest kolejność napędów to mam A,C a jak zmienie na c, cd,a to i tak mimo zapisania zmian mam a,c -co mam robić ?

Wyłącz kompa z prądu, wyjmij baterię z płyty głównej i kup nową taką samą (w międzyczasie zrobi się reset BIOSu ).

Sprawdź, czy nie podpiąłeś odwrotnie taśm łączących napędy z płytą główną - wtyczka oddalona bardziej od dwóch pozostałych powinna być podpięta do płyty głównej. Zobacz w instrukcji płyty głównej, jak podpiąć dysk twardy - powinien być połączony taśmą z gniazdem IDE 1 (“Primary” - pierwszy, podstawowy kanał IDE na płycie głównej i mieć zworkę ustawioną na “Master”.

Napędy optyczne (CD, DVD i inne) podepnij na drugiej taśmie do gniazda IDE 2 (“Secondary” - drugi kanał IDE).

Zamontuj nową baterię w płycie głównej i spróbuj odpalić kompa.

W BIOSie poszukaj opcji “FDC” (kontroler stacji dyskietek) i ustaw na “Disabled” (wyłączony) - powinno być w głównym menu BIOSu.

dałem nową baterie podłączyłem wszystko jak trzeba i dalej nic troche mnie to już irytuje. w panelu sterowania dałem dodaj nowy sprzęt i zaznaczyłem kontrolery cd-rom ale tutaj pojawia sie problem bo system prosi o cd z win 98 bo brakuje mu pliku mtmminip.mpd a to nie mój komp a właściciel wyjechał i nie mam z kąd wziąść płytki -co robić?

musisz znaleźć kogoś, kto ma tą płytę i by ci potrzebne pliki mailem wysłał - ja nie mam niestety, ani moi znajomi - wszyscy na xp jadą :confused: