3 Dyski do Raid 0

Czy takie 3 dyski dobrze by pracowały w Raid 0?

Z tego co czytałem najlepiej używać identycznych dysków.

Chcę uzyskać pojemność 1,5 TB.

A taki dysk bym wziął tylko na kopie zapasowe ( Nie podłączam pod RAID0 )

BTW: Czy na dyskach w raid mogę podczas instalacji systemu robić partycje?

Z góry dzięki za pomoc.

3 dyski w raid 0 nie opłacalne - jeden zdechnie stracisz wszystkie dane - dokształć się trochę :

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

Czyli jak zdechnie 1 dysk to resztę mogę wywalić?

czytać ze zrozumieniem też nie umiesz, napisałem, że jak jeden padnie to stracisz wszystkie dane z całej macierzy, dyski nie ulegną uszkodzeniu.

Czyli na kopie zapasowe, wiem że jak padnie 1 dysk to wszystkie dane zdechną … Dlatego chcę wsiąść jeden dysk 1TB na kopie zapasowe, dysk by sobie leżał na półce

Czytanie ze zrozumienie się kłania również u ciebie.

poczytaj o raid-ie, jest kilka trybów pracy macierzy. ja nie widzę sensu by kupić 3x500gb +1GB leżący na półce - kasy nie masz za dużo ?? myślałeś jak często kopia danych i ile tego jest ??

weź 4x500GB w Raid 0+1 lub 2x500GB w raid 0 i do tego 1tb odzielnie…

200 funtów + to dużo ? Oo

Ten 1 TB może leżeć, a co mi szkodzi, wiem że będzie bezpieczny.

PS: A jak z tymi partycjami? Na Raid 0 można je normalnie robić jak na zwykłych dyskach?

Jak się połączy kilka dysków w raid 0 to powstaje jedna całość, a więc jak podczas instalacji systemu mogę podzielić tą całość na partycje?

jesli masz tyle kasy, to moglbys sie pokusic o bezpiecznego raid’a na 2x30gb ssd + 1.5tb na reszte, dla przykladu:

1.5TB Seagate ST31500341AS Barracuda 7200.11, SATA, 7200 rpm, 32MB Cache, NCQ, OEM £112.55

30GB OCZ OCZSSD2-1SLD30G SATA300 Solid State Drive,Read: 155 MB/s Write: 90 MB/s £131.10

suma, z vat i transportem £251.69

i na polce nic sie nie kurzy… :wink: