3 komp nie chce się wpiąć

Witam.

Posiadam internet od UPC (Modem + Switch) od zawsze były wpięte dwa komputery za pomocą kabla i nigdy nie miałem żadnych problemów, tak pięknie hula że aż bajka! aż do dzisiaj…

Doszedł mi 3 komputer w domu (sterowniki od sieciówki zainstalowane) i wyskakuje błąd połączenia , ale gdy tylko odłączę jeden komputer od switcha ten 3 wpina się bez problemu, występuje dziwne zjawisko że maksymalnie mogą być wpięte 2 komputery, dla trzeciego tak jak by nie “starczało”

I tu pytanie uszkodzony switch? czy czego może być to wina? bo z czymś takim się jeszcze nie spotkałem, mam nadzieje że jasno wyjaśniłem problem.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

A nie masz ograniczenia nałożonego przez usługodawce?

Też tak myślałem, ale na ich stronie piszę tak:

“Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 5”

To pytanie pojawiło sie stąd że liczba komputerów obsługiwanych zależy od predkości łącza

ustawienia rutera

http:/192.168.0.1

zakres ip

standardowe hasło do rutera admin login pusty

network

DHCP Server Yes

Lease Pool Start 192.168.0.10

Lease Pool End 192.168.0.20

ustawienia dla 10 komputerów

30 Mb/s Download

3 Mb/s Upload

Edit.

Cumel, mam switcha nie router

jaki model switcha i modemu

Switch EDIMAX ES-3105P

Modem CISCO EPC3212

Próbowałem nawet klonowanie adresu mac karty sieciowej, i nie da rady bo jeden drugiemu blokuje i “wyrywa” łącze :expressionless:

Jestem już niesamowicie wku*wiony, macie jeszcze jakieś pomysły?

Witam w kolejnym dniu :slight_smile:

sprawdź zakres IP dhcp w modemie

sprawdź ping i IP jakie ci przydziela dhcp

windows :frowning: start uruchom wpisz cmd ipconfig /all

linuks konsol ifconfig -a

ustaw na każdym kompie statyczne IP ,prawdopodobnie masz przydzielone to samo IP na 2 kompach co koliduje

down /up switch ,modem ,kart sieciowych i hula ,mam nadzieje :slight_smile:

jakiech OS-ów używasz

w sumie na trzecim kompie tylko IP trzeba zmienić:)

Witam. Dziękuje że starasz mi się pomóc chociaż ja już tracę nadzieje

Jak? rozumiem że mam się zalogować do modemu tylko nie wiem jakie ip mam wpisać w przeglądarce żeby dostać się do modemu.

Jak?

Na wszystkich trzech XP Professional SP3

Edit. Próbuje już wszystkich sposobów jakie tylko znajdę w necie i nic zupełnie nic, w żaden sposób nie idzie tego ominąć mogą być tylko 2 kompy jednocześnie wpięte, mimo że UPC pisze że 5, już 2 dni siedzę przy tym i mnie szlak jasny trafia

strona 32 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=modem%20cisco%20epc3212%20instrukcja&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.cisco.com%2Fen%2FUS%2Fdocs%2Fvideo%2Fat_home%2FCable_Modems%2F3200_Series%2F4041460_A.pdf&ei=b4zUUNmeCOeK4ASvqICgDQ&usg=AFQjCNH7QfmauGolZm5CBbAXPFuOABqmvg

Chodzi o te odnawianie IP?

Nie da rady “wystąpił błąd podczas odnawiania bla bla bla, nie można się skontaktować z serwerem DHCP”

Dodane 21.12.2012 (Pt) 21:07

Próbowałem już wszystkiego, nie da się tego ominąć żadnym sposobem, dzięki cumel że starałeś się pomóc.

Problem rozwiązał się sam, córka wzieła mobilny internet.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

To jest modem, a nie router, tam nie ma serwera DHCP. Najwyraźniej od ISP dostałeś jakimś cudem 2 adresy z ich serwera DHCP. Co do tych pięciu komputerów chodzi o podłączenie przy pomocy routera. Ogólnie, najlepiej by było jakbyś switch wymienił na router.

Do tej oferty powinieneś otrzymać router z modemem kablowym, do tego masz prawdopodobnie jedno IP publiczne, więc w ogóle dziwne to jest, że mogłeś podłączyć dwa komputery do tej sieci przez switch.