3 komp nie chce się wpiąć

(Mroz03) #1

Witam.

Posiadam internet od UPC (Modem + Switch) od zawsze były wpięte dwa komputery za pomocą kabla i nigdy nie miałem żadnych problemów, tak pięknie hula że aż bajka! aż do dzisiaj...

Doszedł mi 3 komputer w domu (sterowniki od sieciówki zainstalowane) i wyskakuje błąd połączenia , ale gdy tylko odłączę jeden komputer od switcha ten 3 wpina się bez problemu, występuje dziwne zjawisko że maksymalnie mogą być wpięte 2 komputery, dla trzeciego tak jak by nie "starczało"

I tu pytanie uszkodzony switch? czy czego może być to wina? bo z czymś takim się jeszcze nie spotkałem, mam nadzieje że jasno wyjaśniłem problem.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

(MariuszListecki) #2

A nie masz ograniczenia nałożonego przez usługodawce?

(Mroz03) #3

Też tak myślałem, ale na ich stronie piszę tak:

“Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 5”

(MariuszListecki) #4

To pytanie pojawiło sie stąd że liczba komputerów obsługiwanych zależy od predkości łącza

(Cumel1) #5

ustawienia rutera

http:/192.168.0.1

zakres ip

standardowe hasło do rutera admin login pusty

network

DHCP Server Yes

Lease Pool Start 192.168.0.10

Lease Pool End 192.168.0.20

ustawienia dla 10 komputerów

(Mroz03) #6

30 Mb/s Download

3 Mb/s Upload

Edit.

Cumel, mam switcha nie router

(Cumel1) #7

jaki model switcha i modemu

(Mroz03) #8

Switch EDIMAX ES-3105P

Modem CISCO EPC3212

Próbowałem nawet klonowanie adresu mac karty sieciowej, i nie da rady bo jeden drugiemu blokuje i “wyrywa” łącze :expressionless:

Jestem już niesamowicie wku*wiony, macie jeszcze jakieś pomysły?

(Cumel1) #9

Witam w kolejnym dniu :slight_smile:

sprawdź zakres IP dhcp w modemie

sprawdź ping i IP jakie ci przydziela dhcp

windows :frowning: start uruchom wpisz cmd ipconfig /all

linuks konsol ifconfig -a

ustaw na każdym kompie statyczne IP ,prawdopodobnie masz przydzielone to samo IP na 2 kompach co koliduje

down /up switch ,modem ,kart sieciowych i hula ,mam nadzieje :slight_smile:

jakiech OS-ów używasz

w sumie na trzecim kompie tylko IP trzeba zmienić:)

(Mroz03) #10

Witam. Dziękuje że starasz mi się pomóc chociaż ja już tracę nadzieje

Jak? rozumiem że mam się zalogować do modemu tylko nie wiem jakie ip mam wpisać w przeglądarce żeby dostać się do modemu.

Jak?

Na wszystkich trzech XP Professional SP3

Edit. Próbuje już wszystkich sposobów jakie tylko znajdę w necie i nic zupełnie nic, w żaden sposób nie idzie tego ominąć mogą być tylko 2 kompy jednocześnie wpięte, mimo że UPC pisze że 5, już 2 dni siedzę przy tym i mnie szlak jasny trafia

(Cumel1) #11

strona 32 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=modem%20cisco%20epc3212%20instrukcja&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.cisco.com%2Fen%2FUS%2Fdocs%2Fvideo%2Fat_home%2FCable_Modems%2F3200_Series%2F4041460_A.pdf&ei=b4zUUNmeCOeK4ASvqICgDQ&usg=AFQjCNH7QfmauGolZm5CBbAXPFuOABqmvg

(Mroz03) #12

Chodzi o te odnawianie IP?

Nie da rady “wystąpił błąd podczas odnawiania bla bla bla, nie można się skontaktować z serwerem DHCP”

Dodane 21.12.2012 (Pt) 21:07

Próbowałem już wszystkiego, nie da się tego ominąć żadnym sposobem, dzięki cumel że starałeś się pomóc.

Problem rozwiązał się sam, córka wzieła mobilny internet.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

(roobal) #13

To jest modem, a nie router, tam nie ma serwera DHCP. Najwyraźniej od ISP dostałeś jakimś cudem 2 adresy z ich serwera DHCP. Co do tych pięciu komputerów chodzi o podłączenie przy pomocy routera. Ogólnie, najlepiej by było jakbyś switch wymienił na router.

Do tej oferty powinieneś otrzymać router z modemem kablowym, do tego masz prawdopodobnie jedno IP publiczne, więc w ogóle dziwne to jest, że mogłeś podłączyć dwa komputery do tej sieci przez switch.