3 komputery i sieć

Siemanko

Mam 3 kompy w domu i chciałbym połączyć je w sieć, by razem z kumplami pograć sobie. I mam pytanie, jakie są sposoby na połączenie tych komputerów? Jakie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne a jakie najtańsze? Czekam na odpowiedzi, dziękuję :slight_smile:

A czy dostęp do internetu kazdy komputer tez ma mieć ?

Przepraszam, zapomniałem o tym napisać.

Bez dostępu do internetu, chodzi mi o zwykły LAN.

Proponował bym połączyć te komputery za pomocą switcha. Koszt tego urzadzenia to ok. 60 zl, plus kabelki, nie napisałeś jaka jest odległoś między komputerami ale jeśli nie duża to koszt będzie niewielki. Oczywiście można jeszcze tutaj wykorzystać sieć bezprzewodową ale tu kosz będzie znacznie większy. Jeśli chciałbyś połączyć tylko dwa komputery to jest jescze tańsze rozwiązanie za pomocą kabla skrosowanego :mrgreen: Pozdro

Ok dzięki wielkie :slight_smile: Odległość miedzy tymi kompami to 2-3 metry więc niewiele :wink: . Mam jeszcze jedną prośbe, prosiłbym o link do jakieś konfiguracji takiej sieci. Dwa kompy będą mieć XP a trzeci chyba 98, ale jeśli dorzuce ram to wszystkie kompy będą miały XP.

jezeli ma być najtaniej, to hub (głupsza wersja switcha). tylko również trzeba zanzaczyć ze nie wszystkie gry beda chciały chodzić na sieci stworzonej poprzez hub, switch ;/ ;/ ;/

A jaki switch polecacie? Chodzi mi o firme i model.

A mam jeszcze jedno pytanie, czy jeden komputer może być podłączony do neta przy kompach podłączonych do switch’a?

d-linki :smiley:

tak, tylko w tym kompie bys musiał miec jeszcze jedna karte sieciowa do neta, chyba ze masz modem neo na usb, to wtedy tylko jedna sieciówka do podpinana do switcha wystarczy.

A jaki model d-linka polecacie? Mogą być te za około 50-60zł z allegro? Chce żeby to jak najtaniej wyszło.

A i jakie karte sieciowe polecacie? Chodzi mi o firme. Słyszałem, że Edimax to dobra firma, ale wypowiedzcie sie na ten temat.

Pozdrawiam :slight_smile:

Do czego dobra ??

Chyba że masz zamiar rzucać nim za psami (bo do tego się nadaje) ale nie radzę bo Cię Animalsi złapią

Kupuj D-linka bo to naprawdę dobra marka.

Np. ten:

http://www.allegro.pl/item165141951_swi … 2l_ss.html

Mogą dziać się cuda przy połączeniu WIN98 i XP w sieci.

Nic złego się nie będzie dziać.

Jeżeli by tak było, to wytłmacz mi czego poprawnie działają sieci rozległe do których podpięte są jednostki z bardzo różnymi OS :?

Ok dzięki wielkie fiesta

A karty sieciowe jakie polecacie? Czy mogą być takie najtańsze z allegro za 10zł?

Sam mam sieć (2 komputery), teraz na obu są XP, wcześniej gdy na jednym był XP, a na drugim WIN98 było tak że ten z WIN98 nie widział tego z XP (oczywiście po skonfigurowaniu), ale to były 2 komp. połączone skrosowanym kablem więc, może tu o to chodzi. WIN98 to dobry system…