3 Kompy, 2 lacza ADSL i siec WiFI

(Cyrixus) #1

Witam mam takie pytanie?? Posiadam 2 laptopy w domu i lacze ADSL 4M, kopy sa polaczone ze soba przez WiFI (niestety narazie bez rutera przez tryb ad-hoc). Trzeciego kompa (stacjonarny) mam wpracy na przeciwko ulicy tam tez jest ADSL 4M tylko juz innego operatora. W przyszlosci chcial bym polaczyc wszystkie 3 kompy w jedna siec. I teraz pytanie ja jako administrator w domu chcial bym miec mozliwosc na swoim laptopie wyboru lacza albo tego z domu albo tego z pracy. Jak takie cos wykonac czy do tego jest potrzebne jakies urzadzenie np. serwer czy cos?? Jakie oprogramowanie ?? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

(Pawel Pieczyrak) #2

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin ... 15388.html

Poczytaj. Może jest coś ciekawego.

(Cyrixus) #3

Bardzo ciekawy artykol, ale niestety nic na temat wykorzystania 2 lacz.

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 23:48

Znalazlem cos takiego http://www.aasoc.pwr.wroc.pl/prezentacj ... alacza.pdf Troche cierzko by bylo to wszystko poustawiac. Zapraszam do dyskusji moim zdaniem jest to temat bardzo ciekawy (nie tak jak polaczenie dwoch kompow przez Wi-Fi w trybie ad-hoc pod win xp :mrgreen: :mrgreen: )

(Malydragon) #4

z tego co mi sie wydaje potrzebował byś 2 routerów ponieważ każdy osobno na nowego dostawce sieci potem normalnie tworzysz sieć a w komputerze wybierasz sobie tylko z jakiej chcesz korzystać ogólnie nie wiem czy jest możliwość zrobienia tak aby przez jedno urządzenie mieć dostęp do 2 operatorów jednocześnie ja twierdze że nie, wiem jak ja się bawiłem gdy robiłem sobie WiFi u siebie w domu na 3 komputery, pamiętaj że każdy router musi być podpięty do komputera w którym jest sieć danego operatora czyli jak będziesz miał w pracy operatora X a w domu na kompie jednym operatora Y to ten trzeci przy karcie sieciowej bezprzewodowej będzie mógł wybrać z którego korzystać podobnie któryś z tych serwerów będzie mógł zmienić operatora wybierając zasięg 2 łącza

pamiętaj że nie skożystasz w tym samym czasie z 2 dostepów do internetu na tym samym komputerze

mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi jakieś pytania odnośnie sprzetu lub konfiguracji to daj znać jeżeli nie rozumiesz napisz postraram się to jaśniej wyjaśnić pamiętaj aby odległość nie była z byt duża bo może wtedy zasięg być słaby (przez to transfer mniejszy) lub w ogóle możesz nie mieć bo za duża odległość (naturalnie w przypadku zrobienia WiFi zabezpieczenia dostępu bankowo musisz mieć) pozdro