3 kompy w sieci

witam.Mam pytanie mianowicie jak skonfigurować sieć na jednym kompie stacjonarnym na którym mam neostradę i dwa laptopy.Czy jest to możliwe żebym mógł do stacjonarnego wsadzić dwie karty sieciowe i w ten sposób rozdzieliłbym sygnał na dwa laptopy.Wiem żeby to było bardzo archaiczne ale w sumie jest to jakieś rozwiązanie.Czy sieciówki nie będą się “kłócić” między sobą??Aktualnie nie mam pieniędzy na router więc może jest jakiś inny sposób??

Najlepsze rozwiązanie to właśnie router i moim zdaniem jedyne. Poza tym routery nie należą do najdroższych i nie jest to koszt nie wiadomo jak ogromny

np.:

http://www.ceneo.pl/854028

możesz tak zastosować. Ale będziesz musiał miec cały czas komputer włączony zeby tamte 2 laptopy miały internet. Miałem kiedyś zrobioną taką małą sieć w domu, wszystko działało, można także udostępniac pliki. Jak już będziesz miał te karty sieciowe to odezwij się powiem ci jak i co skonfigurować. Pozdrawiam

Najlepiej kup www.agito.pl/routery-wi-fi-z-modemem/li … 36555.html, lub www.agito.pl/routery-wi-fi-z-modemem/d- … 29167.html. Podłączysz do wejścia RJ 11 kabel telefoniczny (od neostrady). Komputer stacjonarny podłączysz kablem sieciowym, laptopy mają wbudowane karty Wi-Fi i będzie wszystko działać. Sam mam tak skonfigurowane w domu już od dwóch lat i wszystko działa bez zarzutu. Mam router D-Linka dzisiaj już nie produkowany, ale wszystko chodzi i nie narzekam. Router musisz mieć włączony non stop. Możesz podłączyć do stacjonarnego np. drukarkę i po udostępnieniu będziesz mógł drukować z każdego komputera (stacjonarny musi być włączony).