3 sieci lan zarzadzanie komputerami z tych sieci pulpit zdal

Witam. Mam 3 sieci lan. każda ma różniące się od siebie ip oraz bramę. Ale każde mają ze sobą styczność. Dlatego szukam jakiegoś programu żeby móc korzystać z komputerów w tych sieciach jeśli będzie taka potrzeba.

Znalazłem coś takiego:

TightVNC

tylko nie wiem czy jest możliwość połączenia z innymi sieciami które mają inną brame i maske? DNS mam wszedzie taki sam oczywiscie tylko zmieniają mi się ip w innych siecich. dlatego moje pytnie czy jest możliwość zarządzania każdym z komputerów w danej sieci?

To są sieci LAN czy VLAN? Ruch między sieciami jest routowany? Jeśli na danym hoście masz uruchomiony serwer VNC i masz dostęp do tej sieci, to nie powinno być problemu z połączeniem się.

VLAN. Na 2 nie mam pojęca, czym to się je? jak to sprawdzić? :open_mouth: Mam same switche. Mam dostep do kazdej sieci. Serwer VNC nie wiem czy mm uruchomiony…?

A jakiś program do tego czy coś? :slight_smile:

Jeśli nie są to przełączniki warstwy trzeciej, tzn. z możliwością routowania pakietów, to potrzebny Ci będzie router do trasowania pakietów między VLANami.

W jaki dokładnie sposób uzyskujesz dostęp do tych sieci?

Pewnie takie coś mam w głównym budynku. A co na tym routerze trzeba ustawić włączyć czy coś?

Routing między VLANami, jeśli jest to połączenie typu router on a stick, to potrzebujesz połączenie trunkingowe pomiędzy routerem, a przełącznikiem i aktywować protokół 802.1Q lub Cisco ISL, ale skoro masz Junipery, to ISL raczej odpada. Zakładając, że ruch między VLANami nie jest blokowany na ACLkach lub firewallu. Masz wyjście do internetu z każdego VLANu (zakładając, że sieć łączy się z siecią WAN/Internetem)?

To jest jakaś sieć firmowa? Jeśli tak, to chyba macie tam jakiegoś administratora? Jeśli zbytnio się na tym nie znasz, lepiej nie grzeb, jeśli nie chcesz żeby padła Ci sieć. Ewentualnie daj schemat sieci (topologię logiczną) z pełną adresacją i jeśli możesz, konfigurację urządzeń sieciowych.