3 sloty ramu a czyta tylko z 2

Witam wszytkich! mam problem z ramem ! do dzis posiadalem jedna kosc ramu 512 o taktowania 400 MHz dostale jeszcze dwie 512 i 256. jesli chce podlczyc trzy kosci nierstety nie da rady ostatniej nie widac ! Za kazdym razem komputer czyta tylk z dwuch co moze byc przyczyna ? Szukalem czegos w biasie co by moglo blokowac to zjawisko ale niestety nic nie znalazlem :frowning: jesli ktos potrafi mi pomuc to bardzo prosze o porady z gory DZIEKUJE!

A jaką Masz płytę główną?

Jakie to są kości ram??

Uszkodzony slot ramu ewentualnie kość które chcesz tam włożyć

W mojej płycie jest podobnie .

Problem jest związany z pamięciami choć nie są one uszkodzone.

Pamięci są jednostronne lub dwustronne, tzn np. kości są tylko jednej stronie płytki lub po obydwóch.

W slot 1 można wkładać byle co tzn. jedno lub dwustronne ale jeżeli w slot 2 włożysz pamięć dwustronną slot 3 jest automatycznie blokowany. Ale jeżeli w slot 2 włożysz pamięć jednostronną to w slot 3 można włożyć pamięć ale też tylko jednostronną. Tylko tak układając pamięci uzyskaż możliwość korzystania z wszystkich trzech slotów pamięci.

Sławek

Faktyczne ! moja kosc jest 2wustronna a tamte jednostronne ale niestety trzyech na raz nie da rady blokowane sa nastepne porty :confused: dzieki za pomoc!

Dlatego pytałem się o płytę. W instrukcji do niej zostało z pewnością napisane jakie pamięci można zamontować i w jakim rozmiarze.