3 systemy jak zrobić?

Witam od pewnego czasu myśle nad zainstalowaniem linuksa ubuntu i windows 98(dla starych gierek :slight_smile: )Chciałbym też mieć windowsa xp.Mam dysk 58GB.Jak mógłbym sobie podzielić ten dysk i ile mniejwięcej musiałbym przenaczyć miejsca na linuksa???dla obu windowsów chce zrobić system plików FAT32 ale nie wiem jaki byłby najlepszy dla linuksa.Czy linuks potrafi zapisywać dane na partycji FAT32??bo słyszałem że na NTFS nie da rady bo trzeba jakieś programy instalować.Czy musze robić osobna partycje dla swapa czy też mógłbym zainstalować linuksa i utworzyć swapa jako plik na dysku linuksa??W jakiej kolejności musiałbym instalować systemy aby była potem opcja wyboru systemu na starcie kompa??Chciałbym sie zapoznać z tym systemem.Prosze o odpowiedź znających się w temacie,mających już jakieś doświadczenia w tym :slight_smile:

zainstaluj sobie windowsy tak jak piszesz a potem włóż płytę z linuxem i sam ci zrobi partycje odpowiednie i menu wyboru systemów, weźmie miejsce z windowsów czyli musisz umiejętnie podzielić partycje na windowsy, albo zostaw niesformatowane miejsce dla linuxa i sam zrobi ci /home; / i swapa, jakieś 10GB powinno wystarczyć na linuxa

Na to nie chce mi sięodpowiadać, bo było to wałkowane nie raz. Nawet na tym forum, więc poszukaj sobie sam.

Tak

Tylko i wyłącznie ntfs-3g (i fuse, jeżeli jeszcze go nie masz w systemie).

Nie, nie musisz robić osobnej partycji, możesz swapa zrobić jako plik.

Najprościej będzie tak: Win98, WinXP, Linux

Nie ma sensu instalowania Windowsa 98. W Windowsie XP można zainstalowac emulatory DOS lub uruchamiać takie programy w trybie zgodności z Win 98.

Wystarczy Windows XP i Linux. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.Niestety nie każda gra chodzi pod xp przykład gta2,need for speed 4(jest łatka ale sprawia problemy podczas grania)itd.Więc mimo wszystko by trzeba ta 98 zainstalowac.

Chyba żartujesz. Ja normalnie grałem w GTA2 czy NFS4 na Windows XP SP2. W razie problemów mozna zainstalowac najnowszego patcha (zalezy od wersji gry). Doskonale pamietam bo to były kiedys moje ulubione gry.

Ja akurat miałem problemy.Gra mi sie nie zapisywała a to był wielki minus.