3 wentylator do płyty GA-K8NS


(system) #1

Mam 2 wentylatory jeden od procesora drugi od karty graficznej( wkręcony w radiator) chciałbym zamontować jeszcze jeden z tyłu obudowy. Moje pytanie brzmi czy można go podłączyć do tej płyty głównej(Ga-K8NS) http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... me=GA-K8NS


(Jimek) #2

Tak. Generalnie nie pamiętam abym widział na oczy płyty głównej (pokroju ATX), bez dodatkowego złącza na wiatrak (poza CPU).

Patrząc na Twojej płycie, masz 2 wejścia 3PIN na wiatraki :wink:

PODGLĄD


(system) #3

ale właśnie 1 zajmuje wiatrak od CPU a 2 zajmuje wiatrak wkręcony w radiator karty graficznej(taki jak do cpu) a chciałbym podłączyć jeszcze trzeci wiatrak z tyłu obudowy tak aby wyciągał ciepłe powietrze


(Marekglapa) #4

No to podepnij wentylator do molexa. Wystarczy Ci przejściówka molex na 3-pin. Jak chcesz obniżyć obroty to czerwony kabel z wentylatora podpinasz do żółtego w molexie a czarny do czerwonego w molexie. Wtedy wentylator dostanie 7V i będzie cichy.


(Agatonster) #5

Spawn02 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.