3 zasilacze do AMD Phenom II Quad-Core 945 - który najlepszy

(wolfram.) #1

Cześć wszystkim. Mam taki mały problemik. Posiadam stary komputer z zasilaczem no name 300W. Przyszedł czas na modernizację a raczej na kupno nowego kompa. Jak tako się znam więc sam sobie będę składał ale mam problem co do zasilacza. Waham się między trzema:

1. Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

2. Modecom Carbon MC530 530W ATX

3. Corsair CMPSU-400CXEU - 400W

Zasilacz będzie pracował na czymś takim:

AMD Phenom II Quad-Core 945 + dysk 500 giga + grafika tą którą mam czyli 9600GT + 4 GB ram.

Kompa będę wykorzystywał głównie do obróbki materiałów nagranych w HD więc raczej będzie długo i mocno wykorzystywany procesor a co za tym idzie i zasilacz. 400W powinno spokojnie wystarczyć chodzi mi tylko czy jest jakaś zauważalna różnica dla zwykłego kowalskiego w tych zasilaczach co podałem? W sumie to cenowo widać dużą różnicę która dla mnie jest ważna. A więc jeśli możecie doradzić który brać będę wdzięczny.

PS. wiem, że wyżej wymienione zasilacze są tańsze w innych sklepach ale proszę to traktować tylko jako prezentacja zasilaczy.

(Michal Kolatek) #2

Corsaira kup, Carbon i ten model Chiefteca są 100 lat za Corsairem. Corsair ma wyższą sprawność, lepiej trzyma napięcia, wentylator ma cichszy.

(neo10) #3

z tych 3 corsair choć i tak brałbym bequieta:

be_quiet_Pure_Power_L7_430W

tutaj dużo taniej:

bequiet_pure_power_430w

(Gural7) #4

Albo Tagana www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=14509

(Miroon93) #5

Ja od siebie polecę OCZ ModXstream 500W. Zasilacz wysokiej jakości, cichy no i modularny :slight_smile:

(wolfram.) #6

Ok dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

W końcu wybrałem i mam zamiar kupić Corsair CMPSU-400CXEU - 400W ze względu na 5 letnią gwarancję która mówi sama za siebie :slight_smile: