Program do spisania nazw plików z folderu do pliku tekstoweg

Witajcie, zajmuję się teraz tworzeniem i segregowaniem sporej ilości plików… Mało ważne. Chodzi mi o to, że tworzę samemu foldery, w każdym folderze jest kilka plików o dość długich nazwach. Wiem, że można otworzyć edytor tekstowy w tle i po prostu najeżdżać na dany plik edytować nazwę i kopiować do edytora ale… jak już wspomniałem wiele razy musiałbym wykonywać tę czynność :frowning: Czy jest jakiś trick albo program dzięki któremu ułatwię sobie to zadanie. Mam Windowsa XP PRO SP3.

Wystarczy zwykły plik bat.

Otwórz Notatnik i wklej do niego:

Plik zapisz jako typ wszystkie pliki pod nazwą plik.reg

Na powstały plik bat przeciągasz folder z plikami podobnie jak na tej animacji:

cfscript10uc2.gif

Tyle że zamiast Combofix.exe jest ten plik.bat, a zamiast CFScript.txt folder z plikami. :wink:

Obok folderu powinien się pojawić plik pliki.txt zawierający nazwy plików z folderu razem z rozszerzeniami.

Zamiast nazw plików jest to :

%~xlb

%~xlb

%~xlb

%~xlb

%~xlb

%~xlb

%~xlb

O co chodzi? Pilik nazwałem:" plik.bat" a nie jak kazałeś:" plik.reg"

Ten powinien być już poprawny:

Pomyliły mi się modyfikatory…

A nie prościej:

Polecenie Start > Uruchom > CMD

Jak się otworzy okienko wiersza poleceń, to wpisujemy na przykład:

DIR E:\Dokumenty*.* >E:\SPIS.TXT

Zamiast “E:\Dokumenty*.*” można oczywiście wpisać co się chce. Nazwa i ścieżka pliku wynikowego “E:\SPIS.TXT” też może być dowolna.

EDIT:

Można dodać opcję /B wtedy są tylko nazwy plików i folderów.

DIR E:\Dokumenty*.* /B >E:\SPIS.TXT

Więcej opcji polecenia po wpisaniu DIR /?

Polecenie może i jest prostsze, ale jednak w wynikowym pliku tekstowym są zawarte nie tylko nazwy plików (poza zastosowaniem przełącznika /b).

Poza tym to polecenie nie działa rekurencyjnie (czyli nie widzi zawartości podfolderów w bieżącym katalogu).

Bez folderów, tylko pliki:

DIR E:\Dokumenty*.* /B /A:-D >E:\SPIS.TXT

A wyświetlanie zawartości podfolderów też się na pewno da zrobić. :slight_smile:

EDIT:

Z opcją /S jest zawartość podfolderów, ale wtedy w pliku wynikowym pojawia się cała ścieżka do pliku, co jest raczej normalne, bo w różnych podfolderach mogą być pliki o tych samych nazwach.

DIR E:\Dokumenty*.* /B /S >E:\SPIS.TXT

getFolder- Generuje listę wszystkich plików w folderze (niestety, nie uwzględnia podfolderów), którą możesz zapisać do pliku TXT, CSV, HTML lub XML. Oprócz nazw wyświetla typ, rozmiar i datę plików.

Możesz też użyć Total Commandera

Zaznaczasz folder

Z menu “Plik” wybierasz Drukuj -> Lista plików z podkatalogami…

W okienku, które się wyświetli pozostawiasz wpis “-1” (oznacza on, że powinny być uwzględniane podkatalogi na wszystkich poziomach)

Klikasz OK

I masz gotowy do wydruku spis wszystkich plików i podkatalogów wraz z zawartymi w nich plikami.

nic prostszego jak przedstawione poniżej nie ma :smiley: potrzebujesz tylko programu HyperSnap6 i/lub wyżej

  1. Uruchom go i zminimalizuj, żeby nie właził Ci na ekran zrzutu a jeżeli tak będzie robił to w opcjach zrzutów zaznacz _ ‘Ukryj okno HyperSnap-DX przed rozpoczęciem zrzutu’ _. Tak jak na zdjęciu poniżej kliknij myszą lub użyj skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+T , tylko pamiętaj, że działanie tego skrótu zależy od tego ile innych programów masz uruchomionych w tle, które mogły by się gryżć z HyperSnapem.

014e61.jpg

  1. Następnie zaznaczasz rejon tekstu tego, którego chcesz skopiować. Możesz zaznaczyć nawet kilka kolumn (np. nazwe pliku i zaraz obok jego rozmiar czy też autora i ładnie Ci te kolumny skopiuje)

02c6ab.jpg

  1. Efekt końcowy widać poniżej. Strzałka wskazuje Ci w jakim formacie zapisuje na dysku HyperSnap. Oczywiście też z pozycji programu zaznaczasz i kopiujesz tekst jak z notatnika gdziekolwiek chcesz.

03c871.jpg

Jak potrzebujesz więcej pomocy z nim to pisz na maila.

Pozdrawiam