32 czy 64 Bit na tym komputerze?

Jaki system lepiej “postawić” na tym komputerze ~ Intel® Core2 CPU 4300 @1,80 GHz // 2,00GB Ram , 32 czy 64 Bit mam na myśli Ubuntu.

Z punktu widzenia ZU różnicy raczej wielkiej nie ma, a z 2GB RAM-u to chyba lepiej 32-bit.

Witaj.

Wydaje mi się,że w Twoim przypadku na starszym sprzęcie powinieneś zainstalować 32 Bit-owy system.

Zajmuje mniej miejsca i są mniejsze problemy ze sterownikami. Pozdrawiam.

Na chwilę obecną wersję 32bitową. Gdybyś planował natomiast modernizacje komputera (dokupienie RAM), możesz zacząć się bawić 64bit - Ubuntu jest systemem darmowym, a więc nie jest problemem jego ściągnięcie w innej wersji. Co innego decyzja o kupnie drogiego Windowsa, natomiast w przypadku darmowego systemu, to nie jest żaden problem.

Dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Żeby wymienić 7 na x64 wcale nie trzeba kupować nowej licencji…

Ja bym mimo wszystko postawił x64. Czemu? Choćby dla świadomości że mój procek może rozwinąć skrzydła i po to żeby mi się rary szybciej pakowały. Żadnych przeciw wskazań ku temu nie widzę więc czemu nie?

W przypadku linuksa lepiej 64-bit. Jest szybszy. W przypadku Windowsa do 2GB RAMu lepiej 32-bitowy.

Czyli teraz wypadałoby zmienić wersje ? mam obie z czego pracuję na 32 Bit ( Ubuntu )

A jak się sprawdza 2GB RAM-u w twoich zastosowaniach? 32-bit wymaga mniej RAM-u, więc jeśli nie czujesz, że masz za dużo pamięci, to raczej nie ma co zmieniać.

Zmieniłem zobaczę jak to sprawdzi się w użytkowaniu, temat można zamknąć.

Pozdrawiam.