Jaki wybrać najlepszy antywirus dla Windows XP?

Były pracownik Mozilli ostrzega, że antywirusy szkodzą i wystarczy Windows Defender wbudowany w Windows 10 http://m.pclab.pl/news72770.html?utm_source=fb_KS&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja

Moja mama ma używa Windows XP już od dekady, zmiana systemu nie nastąpi jednak w trybie „now”, tylko trochę później i trzeba jakoś to przeżyć. Moja mama używa teraz Avasta, do którego sceptycznie podchodzę, bo jest zamulaczem. Mam więc teraz do wyboru trzy programy antywirusowe: Avira, AVG i Pandę. Ale chwila. Producenci tych antywirusów przestali wspierać Windows XP i posiadacze tego systemu muszą pamiętać o ręcznej aktualizacji. Na szczęście producenci programów 360 Total Security, Ad-Aware Antivirus Free+ oraz Bitdefender Free nie porzucili XP i nadal go wspierają. Więc który z nich będzie najlepszym AV dla tego systemu?  

Bitdefender Free nie działa już na xp.

a co znaczy

“Mam więc teraz do wyboru trzy programy antywirusowe: Avira, AVG i Pandę. Ale chwila. Producenci tych antywirusów przestali wspierać Windows XP i posiadacze tego systemu muszą pamiętać o ręcznej aktualizacji.”

 

jakiej ręcznej aktualizacji?

Byłem na Dobrepgoramy, w wymaganiach sprzętowych jak byk pisało “Windows XP” http://www.dobreprogramy.pl/Bitdefender-Antivirus-Free-Edition,Program,Windows,38429.html

Ta “ręczna aktualizacja” znaczy, że muszę wchodzić do antywirusa w ustawienia, aktualizacje i kliknąć “Sprawdź aktualizacje”, bo aktualizacje nie pobierają się automatycznie na tym systemie. 

Z tych trzech które podałeś stu procentowo 360 Total Security byłoby najlepszym wyborem:

 

 

Dziękuję za pomoc :) 

Total Security Essential lepszy.

zwykłe zamulacze systmeu najlepszy jest Windows Defender.

1 polubienie

Gdzie spotkasz Windows Defender na Windows XP? Mówiłem, że przesiadki na 10 mama nie zrobi w trybie natychmiastowym.

A kto wie, może wyczyszczenie systemu się mamie przyda. Zresztą ją zapytam, czy chce narzędzia do optymalizacji komputera czy nie. 

normalnie mozna pobrac windows defender na xp

1 polubienie

Ciekawe jak

Jak coś to post spamera wyleciał i wygląda jakbyś sam odgrzebywał temat:

A za Defender jako antywirus (nie antyspyware) na XP niektórzy uważają MSE:

dla systemów operacyjnych Windows XP (wymaga co najmniej SP 2 dla architektury IA-32)

Xp nie można zabezpieczyć. Niema najmniejszego problemu z takim spreparowaniem strony www, aby sobie wykonać kod na XP na prawach administratora. Przejęcie tego systemu jest trywialne i są do tego nawet gotowe narzędzia. Nic tutaj nie zdziała jakikolwiek antywirus.

Zerknij na daty… to temat sprzed lat, nieaktualny na dziś. :slight_smile:

1 polubienie