383 MB zamiast 128 na GF 6600 GT

(Matol66) #1

Bo ja nie wiem czy powiniem sie cieszyc czy to jakis blad... Ale grzebalem sobie w Viscie i znalazlem cos takiego. czy ktos moglbby mi wytlumaczyc o co z tym chodzi bo na Xp to mialem 128 a teraz 383...

ocbyv6.jpg

(Miwidlak) #2

Przecież pisze jak wół - UDOSTĘPNIONA PAMIĘĆ SYSTEMOWA 255MB + Twoje 128MB to Masz łącznie 383MB pamięci Video.

Czyli system operacyjny rezerwuje pamięć dla karty grafiki na swoje potrzeby.

Pozdrawiam

(Matol66) #3

No tak ale czy ta pamiec jest wykorzystywana w grach??

(Miwidlak) #4

?? Trzeba będzie to sprawdzić :slight_smile:

Na pewno jest to pamięć wykorzystywana na potrzeby Aero Glass.

Pozdrawiam

(Effe) #5

(Matol66) #6

ocb2no0.jpg

Teraz ta pamiec liczy sie w grach czyli chyba jest wykorzystywana co?? :lol:

(Briho) #7

A ja cały czas się głowię jak zmniejszyć tę przydzieloną przez Vistę pamięć dla grafiki. Czy ktoś wie jak to zrobić? U mnie to jest 511 MB, nie gram w gry i myślę, że 256 MB spokojne wystarczyłoby na potrzeby Aero Glass.

(Effe) #8

no właśnie ja też się pytam jak można przydzielać pamięć na grafike, ja za to mam jej troche za mało bo tylko 128mb, a chcialbym przydzielić 256 bo moja karta obsługuje właśnie do takiej ilośi mb. nikt niestety od dłuższego czasu nie umie odpowiedzieć na to by sie wydawało proste pytanie. tak więc drogi briho nikt Ci chyba nie odpowie. Z tego co wiem to mowili, że robi się to gdzieś w biosie:)

(Briho) #9

effe w BIOSie to inna kwestia. Tam masz opcję "AGP Aperture Size" czy podobną i możesz sobie ustawić odpowiednią ilość pamięci dla grafiki. Ale jeśli nawet w BIOSie ustawię na minimalną 64MB, to Vista i tak pożera te 511 MB. Chodzi mi o to, czy da się to zmienić z poziomu Visty, np. edytując wpisy w rejestrze.

(Miwidlak) #10

Tak, można zwiększyć (przynajmniej zarezerwować pamięć RAM na potrzeby karty grafiki) w BIOSie ale Vista i tak zrobi swoje.

W BIOSie mam teraz ustawione 128MB z RAM dla AGP a Vista przydziela 366 MB.

Zmiana w BIOSie (przynajmniej u mnie) nie zwiększa ilości pamięci video przyznawanej przez Vistę.

Pozdrawiam

(Briho) #11

plgracz

właśnie o tym piszę :slight_smile:

(Miwidlak) #12

Ale żeby zmniejszyć? Pozostaje tylko rejestr Visty (ja tam nie będę grzebał).

Pozdrawiam

(Dybowski Filip) #13

Ej mam pytanie jak to możliwe że na GF 7100Gs mam gorsza ocene niz kolega na 6600 :o :o :o

(Miwidlak) #14

Tak, jest to możliwe niestety - różnice są z tego, że min.: inne pamięci, inne taktowania itp.

Pozdrawiam

(Matol66) #15

Ja mam wersje Gt GPU 500 MHz a pamieci 1000MHz... Ale slyszalem ze przypisanie pamieci do karty mozliwe jest tylko w laptopach a ja mam desktopa to jak to wkoncu jest z tym przypisaniem pamieci do grafiki