3ds max 7 Czy można w nim robić gry?

Witam wszystkich. Jeśli nie w tej kategori powinienem pisć to sorki, mam małe pytanie tak jak w temacie. Można robić w nim bezpośrednio? jeśli tak to w jaki sposób? czy potrzebna jest jakaś dodatkowa aplikacja? Jestem początkującym użytkownikiem tego programu ale postrafie już zrobić co nie co proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Sam szkielet + tekstury nakładać to tak, ale nic więcej…

Wiem o tym , że można a zna ktoś z was może program do którego moge importować modele i tak tworzyć gry 3d. Chodzi mi o profesjonalny program (jak po polsku lub jest spolszczenie to by było SUPER) ale takie programy wychodzą zazwyczaj w angielskiej wersji. Proszę tylko nie w stylu The 3d game maker bo to to jest kicha na maxa POZDRO

Żeby zrobić dobrą grę musisz nauczyć się programować. A to już nie takie proste.

nie ma czegoś takiego jak “program, w którym zrobię profesjonalne gry 3D”… gry robi się w programach, które przypominają wyglądem notatnik, tam trzeba zaprogramować cały engine, potem dopiero liczą się modele, textury, skrypty, mapy itp.

Profesjonalne enginy do gier kosztują setki tysięcy dolarów, na darmowe i dobre nie ma co liczyć!

Dzięki za pomoc, mam rozumieć że w każym języku programowania można taki engin ??

Znam kilka nawet dobrych programów do robienia gier ale tak jak mówią inni - bez znajomości języków programowania - się nie obejdzie - Moim zdaniem najlepszym programem do robienia prostych gier - jest program - , The Games Factory’’ - ( ale to jest program do robienia gier w 2D ) , jeśli interesuje kogoś 3D - to np. 3D Game Studio - zrobiłem na nim kilka dobrych gierek ale on też wymaga języka programowania - czyli - C++ , - chociaż ja nie znam C++ - a robiłem gry - poprostu Akcje Obiektów sciągałem z neta ! :wink: Teraz pracuje na 3DS Max 8 - i uważam że jest to najlepszy program jaki kiedykolwiek widziałem - cały czas go poznaję a on cały czas mnie zaskakuje - Jest to świetny program - lecz jedyną wadą jest jego cena i umiejętności jakie trzeba posiadać żeby umieć go obsługiwać !

Allien kiedyś w Tgf-ie spedziłem cały rok, zrobiłem bardzo dużo gierek ale na dzisiejsze czasy to bardzo małe mozliwości, nawet z dodatkami, C++ jakoś sie nauczyć nie moge, mam wiele E-booków ale jakoś mi nie wchodzi, nie wiem chyba potrzebuje korepetytopra :smiley: Jesli ktoś ma jakiś multlimedialny kurs to bede wdzięczny za linka, a może vorta DB zrobi taki kurs od podstaw :slight_smile: Było by miło, ale to raczej nie realne :? 3ds max super program, ale też dość trudny, chodz pewnie łatwiejszy od C++ :smiley: Pozdrawiam

Nic dziwnego, ze nie wychodziło Ci z C++ jeśli od niego zaczynałeś odrazu. To trudny język. Raczej radziłbym specjalizować się w jednej dziedzinie np. grafika 3d, a umieć to perfekcyjnie.

A jeśli bardzo Ci zależy to ucz się programować :wink:

No wole sie uczyć programować, to bardziej mi sie przyda :smiley: Ale nigdzie nie ma poradnika od podstaw :smiley: Mam ok. 17 E-booków :smiley: Bede próbował coś z tego wyciągnąć ale jeśli ktoś na tym sie zna i pomógł by na początku to byłbym wdzięczny, później by poszło pewnie z górki. Pozdrooo! :slight_smile: