3rdzeń czy 4rdzeń?

(Niklas 1997) #1

Siema. Właśnie się zastanawiam nad kupnem procesora od AMD i mam pytanie: lepszy będzie trzy czy cztero rdzeniowy ? Kolega mi powiedział, że na czterech każda gra oprócz BC2 i GTA4 będzie gorzej chodzić niż na dwóch, które teraz mam. Chciałbym sobie pograć w te dwie gry (teraz mi się strasznie zacinają), ale chciałbym też, żeby inne gry chodziły tak jak teraz.

(Dwodnicki) #2

Co to za bzduraaaaaaa ?! Jeśli 4jajowiec będzie miał 3GHZ a 2 lub 3 tyle samo to jeśli aplikacja/gra będzie wymagać 2 rdzeni to będzie tak samo działać !!

Jeśli kupisz 2rdzenie 3GHZ a 4rdzeniowiec z taktowaniem powiedzmy ok 2,5GHZ to aplikacja/gry wymagające 2 rdzenie będą o te 500MHZ jakby "spowolnione"

Ale patrz w przyszłość teraz 4rdzeniowe to już praktycznie standard:D A różnic nie będzie żadnych bo jak widać każdy athlon ma w 99% podobne taktowanie tj x2/x3/x4, jedynie różnią się phenomy, których taktowania procka są ciut większe , ale wyraźnej różnicy w 100-200MHZ nie odczujesz. Po drugie taki Assasin Creed(sry za błąd) też potrafi skorzystać z wielu rdzeni.

Bierz 4 rdzenie jeśli fundusz pozwala i płyta główna. Są w necie testy które pokazują że nie tylko te gry co wymieniłeś korzystają z 3-4 rdzeni.

Różnica w x2 jest tylko między Athlonem a Phenomem ze względu na brak L3 u tego pierwszego.

Pozdrawiam

(Niklas 1997) #3

Z tym, że 4 jajowców nie ma 3 GHZ.

(Xparanienormalnyx) #4

Nie ma? A to co?

http://allegro.pl/procesor-quad-amd-phe ... 83754.html

i wyższy:

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965- ... 61405.html

Zastanów się człowieku zani8m coś napiszesz...

A co do tematu, starsze gry, które nie potrafią wykorzystać więcej niż dwóch rdzeni, faktycznie na procku np. 4x2,2 GHz mogą chodzić gorzej niż na procku 2x3GHz, ale i tak lepiej brać więcej rdzeni, bardziej przyszłościowo :wink:

(Dwodnicki) #5

Ja dziś zamówiłem kompa i mam athlona II x3 3,1GHZ i on ma 3ghz na 3 rdzeniach, więc z takim athlonem x4 3ghz będzie w 100% do 3rdzeni szedł w łeb w łeb, tylko że podczas gry w gta4 już nie będzie równo tylko jakiś tam mały procent na plus dla 4jajowca. Już obszernie wypisałem i nie mam zamiaru jeszcze raz pisać tego. Fakt kiedyś jak pomagałem złożyć kumplowi kompa z intelem, to wtedy dopiero wychodziły quady ale miały 2,4ghz a on wziął 3ghz x2, więc było lepsze, ale to było 2-4 lata temu, a teraz norma to już 4rdzenie.

Phenom x4 955 o 3,2ghz domyślnym z odblokowanym mnożnikiem spokojnie zrobisz do 3,5ghz a z dobrym chłodzeniem do 4GHZ!! Więc jak nie ma jak jest :open_mouth:

Poczytaj pclab/benchmark tam all pisze.

(Niklas 1997) #6

No z tym, że ja mam mobo AM2.

(Simon1991) #7

Jaka to płyta? Bo mimo, że to AM2, to może się okazać, że nie obsługuje ona wszystkich procesorów pod AM2.

(Dwodnicki) #8

Tak AM2 raczej nie ma szans by obsłużyła, radzę zaglądnąć na główne www firmy od mobo. Jakby to była AM2+ to jeszcze... ale popatrz może nowsza wersja biosu coś pomoże.

(Niklas 1997) #9

Teraz mam zamiar kupić AMD Athlon II X3 445 BOX. To dobra karta do grania ?

(Dwodnicki) #10

Sam ją mam. z gtx460 768mb radzi sobie dobrze. Assasin creed bez zacinki w dx10 na win7, crysis w full na 1680x1050 bo w takiej gram, czasem ścinki, gothic3 czasem ścinki, sam windows7 dobrze chodzi, komp poza mocnymi grami nie zamula nic, bo te mocny gry czasem potrafią coś przyciąć, tak miałem w modern warfare2 ale grę dziś już skończyłem i czasami miałem ścinki, ale ogółem co do ceny/możliwości to jest bardzo dobra propozycja, mi się jedynie nie udało odblokować:confused: nad czym ubolewam trochu, ale tak bywa....

Możesz brać bez problemu, nawet wersję 440 bo to różnica tylko 100mhz

(Niklas 1997) #11

Jak będzie pracować z kartą Radeon MSI R5770 HAWK ?

(Dwodnicki) #12

Bez problemu, normalnie, nie powinno obniżać wydajności grafiki.

(Niklas 1997) #13

Ścinki raczej niemożliwe, bo mam AMD Athlon 64 x2 i mi się nie tną, więc na tym nie powinny się gry ciąć.