3rdzeń czy 4rdzeń?

Siema. Właśnie się zastanawiam nad kupnem procesora od AMD i mam pytanie: lepszy będzie trzy czy cztero rdzeniowy ? Kolega mi powiedział, że na czterech każda gra oprócz BC2 i GTA4 będzie gorzej chodzić niż na dwóch, które teraz mam. Chciałbym sobie pograć w te dwie gry (teraz mi się strasznie zacinają), ale chciałbym też, żeby inne gry chodziły tak jak teraz.

Co to za bzduraaaaaaa ?! Jeśli 4jajowiec będzie miał 3GHZ a 2 lub 3 tyle samo to jeśli aplikacja/gra będzie wymagać 2 rdzeni to będzie tak samo działać !!

Jeśli kupisz 2rdzenie 3GHZ a 4rdzeniowiec z taktowaniem powiedzmy ok 2,5GHZ to aplikacja/gry wymagające 2 rdzenie będą o te 500MHZ jakby “spowolnione”

Ale patrz w przyszłość teraz 4rdzeniowe to już praktycznie standard:D A różnic nie będzie żadnych bo jak widać każdy athlon ma w 99% podobne taktowanie tj x2/x3/x4, jedynie różnią się phenomy, których taktowania procka są ciut większe , ale wyraźnej różnicy w 100-200MHZ nie odczujesz. Po drugie taki Assasin Creed(sry za błąd) też potrafi skorzystać z wielu rdzeni.

Bierz 4 rdzenie jeśli fundusz pozwala i płyta główna. Są w necie testy które pokazują że nie tylko te gry co wymieniłeś korzystają z 3-4 rdzeni.

Różnica w x2 jest tylko między Athlonem a Phenomem ze względu na brak L3 u tego pierwszego.

Pozdrawiam

Z tym, że 4 jajowców nie ma 3 GHZ.

Nie ma? A to co?

http://allegro.pl/procesor-quad-amd-phe … 83754.html

i wyższy:

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965- … 61405.html

Zastanów się człowieku zani8m coś napiszesz…

A co do tematu, starsze gry, które nie potrafią wykorzystać więcej niż dwóch rdzeni, faktycznie na procku np. 4x2,2 GHz mogą chodzić gorzej niż na procku 2x3GHz, ale i tak lepiej brać więcej rdzeni, bardziej przyszłościowo :wink:

Ja dziś zamówiłem kompa i mam athlona II x3 3,1GHZ i on ma 3ghz na 3 rdzeniach, więc z takim athlonem x4 3ghz będzie w 100% do 3rdzeni szedł w łeb w łeb, tylko że podczas gry w gta4 już nie będzie równo tylko jakiś tam mały procent na plus dla 4jajowca. Już obszernie wypisałem i nie mam zamiaru jeszcze raz pisać tego. Fakt kiedyś jak pomagałem złożyć kumplowi kompa z intelem, to wtedy dopiero wychodziły quady ale miały 2,4ghz a on wziął 3ghz x2, więc było lepsze, ale to było 2-4 lata temu, a teraz norma to już 4rdzenie.

Phenom x4 955 o 3,2ghz domyślnym z odblokowanym mnożnikiem spokojnie zrobisz do 3,5ghz a z dobrym chłodzeniem do 4GHZ!! Więc jak nie ma jak jest :open_mouth:

Poczytaj pclab/benchmark tam all pisze.

No z tym, że ja mam mobo AM2.

Jaka to płyta? Bo mimo, że to AM2, to może się okazać, że nie obsługuje ona wszystkich procesorów pod AM2.

Tak AM2 raczej nie ma szans by obsłużyła, radzę zaglądnąć na główne www firmy od mobo. Jakby to była AM2+ to jeszcze… ale popatrz może nowsza wersja biosu coś pomoże.

Teraz mam zamiar kupić AMD Athlon II X3 445 BOX. To dobra karta do grania ?

Sam ją mam. z gtx460 768mb radzi sobie dobrze. Assasin creed bez zacinki w dx10 na win7, crysis w full na 1680x1050 bo w takiej gram, czasem ścinki, gothic3 czasem ścinki, sam windows7 dobrze chodzi, komp poza mocnymi grami nie zamula nic, bo te mocny gry czasem potrafią coś przyciąć, tak miałem w modern warfare2 ale grę dziś już skończyłem i czasami miałem ścinki, ale ogółem co do ceny/możliwości to jest bardzo dobra propozycja, mi się jedynie nie udało odblokować:/ nad czym ubolewam trochu, ale tak bywa…

Możesz brać bez problemu, nawet wersję 440 bo to różnica tylko 100mhz

Jak będzie pracować z kartą Radeon MSI R5770 HAWK ?

Bez problemu, normalnie, nie powinno obniżać wydajności grafiki.

Ścinki raczej niemożliwe, bo mam AMD Athlon 64 x2 i mi się nie tną, więc na tym nie powinny się gry ciąć.