4 pulpity na ekranie

Witam, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi powiedzieć co się dzieje z moim komputerem i jak temu zaradzić…

otóż przy włączaniu komputera przez długi czas ekran jest czarny (nie ma np ikony Windows XP i procesu ładowania) a potem pojawiają mi się na ekranie 4 małe pulpity. Wszystko działa normalnie, tylko to co jest na tych pulpitach jest tak małe, że nic sie nie da rozczytać. Do tej pory po kilku(nastu) wyłącz/włącz komp znów uruchamiał się normalnie (czasem obraz miał ścięty prawy brzeg) ale tym razem próbuję i próbuję i nic, tzn ciągle te 4 pulpity. Co to może być?

PS proszę o odpowiedzi w raczej lakonicznym języku bo żargonu informatycznego nie pojmuję :slight_smile: dzięki z góry za pomoc!

Standart - przejkanuj kompouter antywirusem, najlepiej jakimś on-line np.: kaspersky bądź mks tylko pamiętaj, one działają wyłącznie pod przeglądarką IE :? Później możesz załączyć logi z HijackThisa oraz combofixa, ewentualnie w ostateczności format powinien pomóc :stuck_out_tongue:

Heh, ja bym zaczął od przeinstalowania sterowników od karty graficznej.

A czy te pulpity są identyczne? Czy ktoś inny, oprócz Ciebie, ma/miał dostęp do komputera?

Tak, pulpity są identyczne. I na tyle małe, że prawie nic nie da się na nich odczytać, więc wszystko robię ‘na czuja’. A z komputera korzystam tylko ja.

I zrobiłam skan przy pomocy AVG i nic. nic nie wykryło, nic się nie zmieniło. A na przeinstalowywaniusterowników karty graficznej się nie znam, więc będę musiała znaleźć kogoś, kto wie o co chodzi. a dużo z tym zachodu? obędzie się bez serwisowania? Czy może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak temu zaradzić? i dzięki bardzo za już podsunięte rozwiązania!

Odinstalować sterowniki graficzne możesz w Dodaj/usuń programy.

Np. w przypadku kart ATI to będzie ATI Software Uninstall Utility.

Potem pobierasz sterowniki ze strony Nvidia lub ATI (zależy jaką masz kartę graficzną).

Sprawdź model karty w PPM na Pulpit -> zakładka Ustawienia -> Zaawansowane -> zakładka Karta

W przypadku problemów z widocznością:

Menu Start -> Programy -> Akcesoria -> Ułatwienia dostępu -> Program Lupa :wink:

odinstalowałam kartę graficzną i teraz mam cały czarny pulpit (piszę oczywiście cały czas z innego komputera).

i tak samo czarne jak ten pulpit są teraz moje myśli… czyżbym całkowicie zepsuła swój komputer??

Sprawdź, jak wygląda sprawa w trybie awaryjnym.

(klikasz F8 przed startem Windowsa i wybierasz Tryb awaryjny z obsługą sieci )

nic się nie dzieje. komp normalnie się uruchamia (słychać) ale na ekranie nic sie nie pokazuje…

Dodane 07.06.2009 (N) 15:12

czy da się coś jeszcze z tym zrobić? czy jednak dobrze myślę, że skopałam sprawę…?

pomocy!

pobierz program everest ultimate i podaj model płyty głónej, mikrukład płyty głównej i model katry graficznej. w menedzerze urządzeń sprawdź czy jakieś pozycje nie są oznaczone żółtym znakiem zapytania lub wykszyknikiem.

Może sprawdzić w biosie. Albo odczytać z faktury, pudełka lub manuala. Po tym jak włączysz komputer to cos sie pojawia ?

Widzisz wszystko do momentu kiedy Windows powinien sie pokazać, tak ?

Dla pewności możesz odpalić jakąkolwiek dystrybucję live linuxa - najlepiej np damn small linux - malutko zajmuje. Jeśli środowisko graficzne będzie w nim działało to znaczy, że karta jest sprawna, jeśli nie - to nie;)

Ogółem, ściągnij, będziesz miała plik iso który wypalasz na płycie (w przypadku nero9 to będzie zdaje się 'nagrwarka-nagraj obraz iso) i bootujesz z tego komputer.

http://damnsmalllinux.org/download.html