400WAT wystarczy?

Ahh czyli nie da się od razu dać 2,61GHz i ramu 1066? To może lepiej kupić ram GoodRam z taktowaniem 800, chyba uciągnie 1066:P

Da się od razu. Możesz od razu ustawić 290MHz FSB 1:2 1160 ramy i 2,3V Timingi 5-5-5-15. Odpal testy. Jeśli będzie stabilne to już więcej nic nie musisz robić. Tylko cieszyć się wydajnością. Ale pamiętaj. Procesor podkręcony do 3,2GHz i 900MHz ramy da wiekszą wydajność niż 2,6GHz i 1160MHz.

Hm ale to jak podkręcać ram do 1160 to będę musiał kupić goodramy pro 900, bo 800 pewnie nie wyrobią. Ale czy płyta główna je obsłuży(bo ma napisane 667/800/1066) Więc płyta główna da rade 900 ?:stuck_out_tongue:

800MHz zrobią 1200MHz. Tak płyta obsłuży. Goodramy pro 900MHz jak wkładamy do płyty głównej czytane są jako 800MHz. Tylko gdy podkręcamy procesor przy dzielniku 1:1 i FSB 450 to mamy 100% pewność że pamięci nas nie zahamują. I 800MHz i 900MHz podkręcają sie praktycznie tak samo. Może się zdażyć ze 900MHz pójdą niżej od 800 i odwrotnie. To zależy od szczęścia. Jeśli możesz to kup 900MHz, kupując 800MHz grzechu nie zrobisz :wink:

A mogę od razu ustawić FSB 1:2 i 2,61GHz, 2 kosci ramu na 1160?:stuck_out_tongue:

Możesz. Ale musisz pamiętać o napięciach i Timingach, nie pomijając temperatury procesora :wink: Gdy już ustawisz odpalasz program minimu 30 min. Optymalnie 8h.

No to timing tylko jeden(?) ustawię na 5-5-5-15 a napięcie jakie byś proponował na taki 2,61GHz i po ile V na każdą kość (1160Mhz) ?:stuck_out_tongue:

Natomiast co z temperaturą procesora?

Pamiętaj jedno. W PC nic się nie ustawia osobno. Zmieniając taktowanie procka zmieniasz wszystkich rdzeni a nie tylko jednego. Tak samo jest z pamięcią. Ustawiasz 2,3V to oby dwie kości tyle maja. Jeśli dołożysz kolejne, będą pracować jak obecne podkręcone.

Timingi 5-5-5-15

Taktowanie- 1160MHz

Napięcie 2,3V (może uda się 2,2V, więcej niż 2,3V lepiej nie dawać)

FSB 290MHz

dzielnik 1:2

Temperatura pod obciążeniem 100% każdego rdzenia nie powinna przekraczać 60* chociaż dla quada może być max 70* bo nigdy nie wykorzystamy 4 rdzeni.

Aaa ok :slight_smile: To napięcie dla ramu 2,3V a dla procka?

“Temperatura pod obciążeniem 100% każdego rdzenia nie powinna przekraczać 60* chociaż dla quada może być max 70* bo nigdy nie wykorzystamy 4 rdzeni.”

To też się ustawia w biosie?

Nie, temperatura zależy od chłodzenia. Czym mniej tym lepiej. Na box pewnie będzie 60*C więc po podkręceniu będzie większa.

Napięcie dla ramu ustaw 2,3V po testach jeśli przejdą pomyślnie ustaw 2,2V i sprawdź czy też pójdą dobrze.

napięcie procka na 2,6GHz nie musisz zmieniać. Jeśli będziesz podkręcać wyżej to dopiero można zwiększyć ale nie należy przesadzać. Z napięciem jest jak z temperatura czym mniejsza tym lepsza z tą różnica że czasami wyższe napięcie potrzebne jest do stabilnej pracy a temperatura czym mniejszy tym zawsze lepiej.

Czyli BOX wyrobi z 2,61GHz, a 2,2V-2,3V z ramem? nie muszę sie bać że coś się może spalic? No chyba nieee… :stuck_out_tongue:

A napisałeś, że muszę pamiętać o “Timingach, nie pomijając temperatury procesora”. Tzn co w biosie zmienić w temp procesora?

NIE powtarzam po raz kolejny. Temperatury nie da się zmienić w biosie :stuck_out_tongue: . Żeby temperatura spadła musisz zmienić chłodzenie.

Ryzyko spalenia jest bardzo małe no chyba że byś tragicznie przesadził z Napięciami.

“Ale musisz pamiętać o napięciach i Timingach, nie pomijając temperatury procesora” no to co ja mam robić z tą temperaturą? coś mam zmieniać? BOX sobie nie poradzi?

Ahaa i jeszcze jedno, przy podkręcaniu traci się gwarancję?:stuck_out_tongue:

Tak, traci się gwarancje jeżeli sie przyznasz. Jeżeli coś sie stanie z komputerem, przesuwasz zwrotkę do czyszczenia ustawień biosu. Zanosisz PC do serwisu lub wysyłasz i nikt Ci tego nie udowodni.

Żeby zmniejszyć temperaturę procesora musisz zmienić chłodzenie. Polecam Thermalright Ultra 120 eXtreme- drogie ale najlepsze chłodzenie powietrzem. 3,6GHz powinno się dać na nim wykręcić procesor.

E to looz z gwarancją:D

Narazie nie mam kasy na wymianę chłodzenia, kiedyś się wymieni:D Natomiast co z tym BOX’em, czy on wyrobi z 4x 2,61GHz? Czy będzie BARDZO głośno?:stuck_out_tongue:

Co do gwarancji zawsze udawaj głupa, “A jak się podkręca? Nie wiem za bardzo itp” nabiorą się w serwisie bo to ciecie.

Głośno będzie, jak jest w moim przypadku mimo że mój procesor jest chłodniejszy. Nie wiem czy da radę bo nigdy go nie miałem ale z tego co słyszałem to Box to jest minimum dla tego procka 2,4GHz czyli i na BOX potrafi się grzać.

dokładnie :slight_smile: już zworka biosu uratowała mi gwarancję :wink: ale to było przy codegenie…

na każdym chłodzeniu będzi 3,6ghz… tylko przy jakiej temp w stresie?

PS. ja też polecam tego thermalrighta :wink:

Na boxie tez będzie 3,6Ghz ale temperatur wole nie widzieć.

Na TR 120 eXtreme pewnie będzie z 60*C przy 3,6Ghz 100% każdy rdzeń. Chociaż mogę sie mylić :stuck_out_tongue:

Skoro na BOX przy 2,4GHz potrafi się grzać to co dopiero przy 2,61 :expressionless:

Chociaz kumpel ma Q6600 i mówił, że np przy call of duty 4 był wykorzystany procek w 25%, a po +10h gry mial temp procka 32*C (z chłodzeniem BOX) i komp bardzo cichutko chodzi. Mówi że procesora w ogole nie słychać, jedynie troche(mało) karte graf - GF9600GT

To kolega cię kłamie… albo czujnik przekłamuje. Ja mam w spoczynku na 2,66GHz 35*C (ale jak wiadomo w przypadku E8x00 to może być przekłamane) a co dopiero było by na Q6600.

Zależy co dla kogo jest cicho bo na komputroniku pisze że moja karta jest cicha przy standardowej 30-35% pracy wentylatora a dla mnie to jest niestety głośno.

W dzień jak gram to ciągle słyszę. szumienie. A w nocy jest tragedia, gdy nie możesz podgłosić głośników bo inni spią to nie idzie wytrzymać.