43 procesy i 490mb zuzytej pamieci ram

(Smackmybitchup) #1

witam,

mam taki problem bo mam bardzo duzow procesow i zuztej 490mb pamieci ram.

skad to sie bierze...?

uzywam comodo firewall, Avira, gg, opery i mam powłączane procesy od toshiby bez których laptop nie funkcjunuje poprawnie. czyli nie mam duzo tak naprawde porgramow wlaczonych a procesow w bród.

(Lukasz12340) #2

A muli co komputer? Pokaż logi z HijackThis i Silen’t Runners

(Souter) #3

Ja mam narazie sterowniki i trochę programów i mam 33 procesy i 333mb zużywanej pamięci, więc to chyba taka norma.

(Elusiwe14) #4

Powiem Ci co mi mówią koledzy:

Jak masz dożo czasu kup laptopa,

Jak masz mnóstwo wolnego czasu zainstaluj Linuxa na laptopie.

Laptop jest komputerem 2 lata opóźnionym co do normalnych komputerów. Technologie w nowych laptopach są stosowane jak w komputerach stacjonarnych z przed 2 lat. A jak chcesz mieć b.dobry laptop wpakuj w niego 8-10 tys. i masz ekstra laptop. Pozdro.

(Smackmybitchup) #5

nie, laptop nie jest zamulony. ale to duzo procesow. moj brat ma asusa i troche oszczedza na powylaczanych antyvirach i fierwallu i ma 22 procesy.

wow, fajnych masz kolegów :-/ buahaha. a pozatym to jakis offtopic generujesz.

Złączono Posta : 01.07.2007 (Nie) 0:17

no to juz moge co nieco porownac. ja u siebie jak wylacze procesy zwiazanie z toshiba to mi np. przestaja dzialac pewne funkcje zwiazane z obluga laptopa… moze wtedy mialbym cos nizej niz 490mb zuzytego ramu

(Clubbasse207) #6

schowaj sie facet schowaj się …

laptop to przedewszystkim wygoda a nie zabawka do gierek …

codo wydajności to mój lapek bije wydajnością większość komputerów jakie mają forumowicze .

oczywiście nie mówię o grach . ale i tak nie gram w gry .

a co ma do tego system operacyjny ?

KAŻDY system należy pierw skonfigurować i jak się to już zrobi to jest bezobsługowy i bez awaryjny . i system operacyjny nie ma tu nic do rzeczy !

masz głowę to jej używaj bo z kolegami daleko nie zajdziesz …

(Elusiwe14) #7

Człowieku Linux jest dla mnie upośledzonym systemem. Jemu jak dziecku musisz wszystko pokazywać palcem on sam nic nie zrobi Wid 95 ma więcej funkcji, a co do laptopów to sie nie chwal co on może tylko sie pochwal ile tys. za niego władowałeś. Ja też nie mówię o graniu bo ja mam 512 ram DDR2 i mam 45 procesów i 119mb zużytej pamięci.

Wygoda? Chodzi Ci o to że władujesz w dobry laptop 6 tys. i wozisz go po to zeby grać w systemowe gierki i serfować po necie? No to ja Ci z góry gratuluje…

(Souter) #8

Sorki koolzoli małe sprostowanie patrzyłem na użycie pliku stronicowania.

(Clubbasse207) #9

wybacz ale znam nieco więcej zastosowań dla komputera niż gierki i surfowanie po sieci …

ponadto … dobry lapek nie kosztuje 6 tysięcy lecz znacznie mniej .

wygoda jest taka że mało miejsca zajmuje , możesz go wszedzie zabrać , ogólnie pojęta mobilność .

p.s. używałeś kiedyś nowoczesnego laptopa ? czy tylko z opowieści słyszałeś ?

jej … wiesz co ja sam uzytkuje windowsa viste i xp

ale jak czytam takie teksty to normalnie nie wiem czy mam płakać czy się smiać …

zainstaluj sobie linuxa poznaj go a potem gadaj głupoty ok ?

wyrosłem z chwalenia się ;]

ta … :smiley:

popatrz a ja kiedyś instalnołem sobie linucha i co wszystko się samo zainstalowało :slight_smile:

kurcze chyba jakiś wyjątkowy był bo nawet karta telewizyjna bez problemowo działała … :smiley:

(Rejkm) #10

Sam jestem użytkownikiem windows, ale z ciekawości zainstalowałem sobie linuxa i jakoś nie stwierdziłem “upośledzenia” systemu. Powiem nawet że byłem mile zaskoczony. Przede wszystkim przy instalacji nie trzeba tak jak w win pokazywać palcem sterowników do sprzętu i kilkanaście razy przy tym restartować kompa. Więc komu tu trzeba pokazywać palcem? Zanim coś o czymś napiszesz to najpierw to wypróbuj.

Acha, i nie zapomnij napisać jak było na randce :smiley:

koolzoli daj logi z hijack bo inaczej to nikt ci niestety nie pomoże, ale ilością procesów i zajętej pamięci to bym się nie martwił jeśli nie sprawia to problemów. Wszystko zależy od tego co i ile masz poinstalowane na kompie. Oczywiście zawsze można to poprawić pozbywając się niepotrzebnych procesów.

(Smackmybitchup) #11

(Mail) #12

Log jest czysty.

Start -> Uruchom -> msconfig -> zakładka Uruchamianie.

Poodznaczaj tam to co nie potrzebne :slight_smile:

(system) #13

W logu pozostałości po Nortonie:

Użyj Norton Removal Tool.