Laptop, jedno gniazdo 3,5mm a mikrofon zewnętrzny

Posiadam laptopa z jednym wejściem słuchawkowo/mikrofonowym. Kupiłem mikrofon zewnętrzny, ale po jego podłączeniu odcina mi wbudowane głośniki. Czy jest jakiś patent na to, aby działał zarówno mikrofon, jak i głośniki wbudowane w laptop?

Wystarczy, że w opcjach karty dźwiękowej zmienisz przekierowanie wyjścia z słuchawek na mikrofon wtedy nie będzie “odcinać” głośników.

Dziękuję, ale jak to zrobić? W opcjach karty dźwiękowej nie widzę takiej opcji.

Możesz kupić adapter słuchawkowo-mikrofonowy.

np. coś takiego http://www.okazje.info.pl/km/komputery/lindy-adapter-mini-jack-3-5mm-na-sluchawki-i-mikrofon-do-smartfonow-lindy-35509.html

Przejściówka i tak nic nie da skoro sygnał przekierowany jest na słuchawki. Jedynie właściwe przełączenie gniazda w odpowiedni tryb umożliwi poprawne funkcjonowanie.

Opcja taka musi być. Popatrz czy włączone jest wykrywanie podłączanego urządzenia.

Wszystkie potrzebne informacje powinny być w manualu do laptopa.

gargamel.pce ,

mylisz się. Właśnie ta przejściówka da to co autor chce osiągnąć. Ona pozwala na jednoczesne działanie mikrofonu i słuchawek.

Poza tym, przyjrzyj się wtykowi jack (z załączonego linku). Zauważysz, że jest on “podzielony” na cześć dla słuchawek i część dla mikrofonu.

Porównaj sobie jego budowę ze zwykłym jednofunkcyjnym jack-iem.

Ale gniazdo w laptopie jest jedno i nie może funkcjonować jednocześnie jako WYJŚCIE (słuchawki) i jako WEJŚCIE (mikrofon).

Cześć,

@gargamel.pce - te złącze działa na podobnej zasadzie jak w większości telefonów - podłączasz zwykłe słuchawki - działa, podłączasz słuchawki z mikrofonem - działa.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

gargamel.pce ,

właśnie to gniazdo może działać jako wyjście i wejście jednocześnie.

Dlatego też prosiłem abyś zerknął na budowę mini-jacka z linka przeze mnie podanego.

madoch, lap to nie telefon, minijack 4pin nic nie da jak gniazdo będzie 3 pinowe :slight_smile:

Dodane 19.07.2013 (Pt) 22:09

W tym temacie nikt nie zapytał o najważniejszą rzecz, model laptopa :slight_smile:

Dodane 19.07.2013 (Pt) 22:10

Jeśli jest to wyłącznik mechaniczny nic nie zdziałasz bez ingerencji w gniazdo (jeśli to rzeczywiście jest gniazdo 4pin)

drobok ,

skoro producent przewidział jedno gniazdo mini-jack to na pewno obsłuży słuchawki i mikrofon.

Też mi się wydaje, że powinien obsłużyć, a jednak coś jest nie tak. Laptop to Samsung NP700Z5A a mikrofon to esperanza eh132. Według mnie system powinien automatycznie wykrywać, czy do laptopa podłączyłem słuchawki czy mikrofon. Dziwne.

Odpowiedź jest taka. Aby podłączyć słuchawki i mikrofon jednocześnie potrzebujesz tego: http://www.morele.net/kabel-gembird-adapter-rozdzielacz-mini-jack-m-2x-mini-jack-f-20-cm-cca-417w-523943/#div4 . Ale tego co podałem w linku, nie kupuj innego, ten firmy Gembird jest w 100% sprawny i będzie działać. Wejście w laptopie ma 4 piny, i obsłuży jednocześnie mikrofon i słuchawki bo to złącze combo-jack. Ma się to do tego tak że gdy podłączysz sam mikrofon bezpośrednio do lapka to nie będzie on działać. Musisz podłączyć słuchawki i mikrofon używając tej przejściówki. Także podłączając mikrofon przez tą przejściówkę nie będziesz mógł pracować na głośnikach bo dźwięk będzie kierowany do wyjścia jack i będziesz musiał używać słuchawek, chyba że podłączysz zewnętrzne głośniki :wink:

 

Dla wszystkich którzy mają jedno wejście w laptopie a chcą jednocześnie używać mikrofonu i słuchawek, zaopatrzcie się w to: http://www.morele.net/kabel-gembird-adapter-rozdzielacz-mini-jack-m-2x-mini-jack-f-20-cm-cca-417w-523943/#div4 . I po sprawie :wink: