Przyszły zakup laptopa Lenovo z USA przez internet

Witam pisze tutaj (w razie problemu proszę o przeniesienie), ponieważ jestem zainteresowany kupnem Lenovo Yoga 11S lub Yoga 2 11. Zastanawiam się nad kupnem z Ebay.com lub nawet strony lenovo USA z uwagi na to, że ceny są tam bardzo atrakcyjne w porównaniu z stronami UK i cenami w Polsce. Jednak zastanawiam się nad wszelkiego rodzaju cłami, podatkami i gwarancją, jeżeli zamówię taki laptop w kwocie do 3000zł z USA do Polski. Czy ktoś z forumowiczów robił podobny zakup lub wie jak przyoszczędzić na takim wydatku, ponieważ sprzęt jest dla mnie super, ale cena trochę odstrasza mój cieniutki portfel :smiley:

Cło na komputery - 0%

Vat 23% zapłacisz  od wartości celnej czyli kosztu zakupu + koszt wysyłki.

Przesyłki o wartości do 45€ MOGĄ być zwolnione z cła i VAT, przesyłki od 45 do 150€ MOGĄ być zwolnione z cła ale są objęte VAT. 

Jak możesz próbować zaoszczędzić na tych opłatach?

a) przesyłka nie kurierem a pocztą bo przesyłki pocztowe  znacznie częściej przechodzą bez kontroli.  Firmy kurierskie w 95% będą chciały przedstawić towar do oclenia  i zażyczą sobie za tą “usługę” ~100zł. Poczta za przedstawienie przesyłki do oclenia bierze coś 4zł ( nie pamiętam teraz  - jest to w cenniku usług PP) 

b) poproś sprzedającego o oznaczenie przesyłki jako prezent ( GIFT) albo materiały reklamowe/promocyjne ( COMMERCIAL SAMPLE) Dodatkowo warto prosić o to aby nie było na paczce ŻADNYCH informacji mogących sugerować że pochodzi z zakupów w sklepie internetowym

c) jeżeli masz kogoś zaufanego w USA warto pokusić się o to aby to on wysłał towar do Polski, jeżeli nie to gdybyś kupował w mniejszej firmie zapytaj o to czy nie wysłaliby towaru nie przez firmę a jako prywatna osoba.

Z gwarancją jest różnie  - niektóre firmy np ASUS ma sporo produktów na które udziela gwarancji międzynarodowej która będzie respektowana w Polsce 

Bardzo ci dziękuje za obszerne naświetlenie i wytłumaczenie sytuacji.

Pozdrawiam