48 stopni przy 1600RPM

(Mateuszmati8293) #1

Witam! Chciałem sie zapytać czy temperatura 48 stopni przy 1600RPM na procku Athlon 3200+ jest dobra czy za duża?

(D@widoS) #2

w stresie czy idle ??

(Mafioz09) #3

ja na procku 3500+ na boxowym coolerze mam 47-50 stopni przy 3184rpm, więc ty chyba masz ok

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 19:28

Ps przynajmniej ewerest tak pokazuje

jak chodze po necie.

(Mateuszmati8293) #4

Idle. (boxowy cooler) To dużo czy mało?

(D@widoS) #5

trochę za dużo.

(Mateuszmati8293) #6

To jaka powinna być optymalna temperatura w tym przypadku?

(system) #7

w idle poniżej 40 stopni

(Rastko1) #8

Ja na swoim boxie mam ~32C ~3000rpm, ~40C ~1000rpm

(JNJN) #9

Patrz na temperatury w stresie,a najlepiej sprawdzaj temperatury w biosie lub termometr.

A wentyl CPU jakie ma max obroty?

(model12) #10

Wystarczy troszeczkę serwisu kompa i temperatura spadnie

(system) #11

dokładnie tak - sprężone powietrze , ew. nowa (bardzo cienka) warstwa pasty i powinno być OK , nawet na boxowym chłodzeniu.

(Rastko1) #12

Boxowe chłodzenie nie jest złe tylko troche głośne

(Michal Kolatek) #13

U mnie na boxie przy zamkniętej obudowie ~1000 rpm temp proca 37 st, bez blach ~750-800rpm 32 st. W stresie (np winrar), 42-5 przy 1300-1500 obudowa zamknięta.

Wyczyść komputer, poukładaj kable, zmień paste na np Arctic Silver 5.

(Mafioz09) #14

niechce zakładac nowego tematu, ale wydaje mi się że 47-50 stopni prawie że jak sie nic na kompie nierobi na boxowym coolerze to troche dużo. Znalazłem w szufladzie jakąś paste po coolerze na socket 478 z firmy green power, i chciałbym sie dowiedzieć czy ona byłaby lepsza niż ta co mam oryginalnie na procku. to takie coś:

dsc00124oe6.th.jpg

myślicie że opłaca mi się nakładać tą paste?

(Michal Kolatek) #15

Można położyć, może boxowa się wysuszyła. To wygląda na zwyczajny sylikon, temp zmieni się nie wiele, w ogóle, lub podskoczy. Kupił bym coś lepszego np Arctic Silver 5 lub Ceramique 15-10 zł.

(Mafioz09) #16

Jeszcze jak położe palec na radiatorze procka to on jest ledwo ciepły, czy w serwisie gdzie mi składali kompa w ogóle dali paste termo-przewodzącą? Coś mi tu nie pasuje.

(Michal Kolatek) #17

Czujnik kłamie.

Na boxowych radiatorach jest pasta jest preaplikowana, wątpię czy byli by na tyle wredni by ją zmywać.

To mi nie pasuje, serwis... powinni buraki pielić.

(Mafioz09) #18

A jeśli kupie Arctic Silver 5 to na ile razy ona wystarczy, bo w planach mam zamiar kupić nowe chłodzenie.

(D@widoS) #19

to bardzo dobrze :slight_smile:

mogli zapomnieć lub chcieli zaoszczędzić i nie dali pasty,ściągnij radiator i sprawdź czy znajduje się pod nim pasta.

(Michal Kolatek) #20

Z 10 razy powinieneś posmarować. Ewentualnie kup Ceramique Big 22g za 22 zł, starczy na posmarowanie wszystkiego w okolicy 3km