48 stopni przy 1600RPM

Witam! Chciałem sie zapytać czy temperatura 48 stopni przy 1600RPM na procku Athlon 3200+ jest dobra czy za duża?

w stresie czy idle ??

ja na procku 3500+ na boxowym coolerze mam 47-50 stopni przy 3184rpm, więc ty chyba masz ok

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 19:28

Ps przynajmniej ewerest tak pokazuje

jak chodze po necie.

Idle. (boxowy cooler) To dużo czy mało?

trochę za dużo.

To jaka powinna być optymalna temperatura w tym przypadku?

w idle poniżej 40 stopni

Ja na swoim boxie mam ~32C ~3000rpm, ~40C ~1000rpm

Patrz na temperatury w stresie,a najlepiej sprawdzaj temperatury w biosie lub termometr.

A wentyl CPU jakie ma max obroty?

Wystarczy troszeczkę serwisu kompa i temperatura spadnie

dokładnie tak - sprężone powietrze , ew. nowa (bardzo cienka) warstwa pasty i powinno być OK , nawet na boxowym chłodzeniu.

Boxowe chłodzenie nie jest złe tylko troche głośne

U mnie na boxie przy zamkniętej obudowie ~1000 rpm temp proca 37 st, bez blach ~750-800rpm 32 st. W stresie (np winrar), 42-5 przy 1300-1500 obudowa zamknięta.

Wyczyść komputer, poukładaj kable, zmień paste na np Arctic Silver 5.

niechce zakładac nowego tematu, ale wydaje mi się że 47-50 stopni prawie że jak sie nic na kompie nierobi na boxowym coolerze to troche dużo. Znalazłem w szufladzie jakąś paste po coolerze na socket 478 z firmy green power, i chciałbym sie dowiedzieć czy ona byłaby lepsza niż ta co mam oryginalnie na procku. to takie coś:

dsc00124oe6.th.jpg

myślicie że opłaca mi się nakładać tą paste?

Można położyć, może boxowa się wysuszyła. To wygląda na zwyczajny sylikon, temp zmieni się nie wiele, w ogóle, lub podskoczy. Kupił bym coś lepszego np Arctic Silver 5 lub Ceramique 15-10 zł.

Jeszcze jak położe palec na radiatorze procka to on jest ledwo ciepły, czy w serwisie gdzie mi składali kompa w ogóle dali paste termo-przewodzącą? Coś mi tu nie pasuje.

Czujnik kłamie.

Na boxowych radiatorach jest pasta jest preaplikowana, wątpię czy byli by na tyle wredni by ją zmywać.

To mi nie pasuje, serwis… powinni buraki pielić.

A jeśli kupie Arctic Silver 5 to na ile razy ona wystarczy, bo w planach mam zamiar kupić nowe chłodzenie.

to bardzo dobrze :slight_smile:

mogli zapomnieć lub chcieli zaoszczędzić i nie dali pasty,ściągnij radiator i sprawdź czy znajduje się pod nim pasta.

Z 10 razy powinieneś posmarować. Ewentualnie kup Ceramique Big 22g za 22 zł, starczy na posmarowanie wszystkiego w okolicy 3km