4GB ram na 32bit - zmieniać system?

Witam. Mam zamiar dołożyć 2GB RAMu do swojego komputera.

Razem będzie wtedy 4GB. Problem w tym, że mam Viste 32bit i dużo “ważnych danych” :smiley:

Czy jeżeli będę te 4 GB ramu miał na 32 bitach to dużo się będzie marnować?

I czy lepiej zmienić system na 64bit czy zostawić 32bit, czy w ogóle nie dokładać RAMu :stuck_out_tongue:

Czy może można jakoś zaktualizować system z 32bit do 64bit?

Marnowało by się 725Mb ramu wiec nawet nie tak dużo. Najlepszym rozwiazaniem by było chyab dołożyć 1Gb ramu zebyś miał 3GB.

NIe wykryje Ci 2GB dodatkowego ramu.Jedynie zmiana systemu na x64.

Dołóż 1GB RAM i po sprawie i będzie 3GB i po sprawie.

Wersja 32 bitowa obsługuje do 3,25GB.

Jak pracujesz na takich programach graficznych które potrzebują tych 4gb ramu to lepiej nawet dla nich jak bys mial system 64 Bitowy.

Himmak5g , ale te 3 GB RAM będzie mu chodzić nie wiele szybciej od tych 2 GB :]

lucass , co do przejścia na 64-bity przeczytaj TO :wink:

Nie chodzi ze będą szybciej chodziły tylko ze będzie go wiecej.

Ale jeżeli zamówię sobie taki nośnik, to konieczny będzie format?

Bo to mnie odstrasza. No i pozostaje kwestia sterowników do wszystkich programów i działania ich na 64bitach.

Producent danego sprzętu udostępnia stery na x64 na swojej stronie oficjalnej, więc poszukaj i ściągnij je.

Chyba tak, format będzie konieczny.

Jak najbardziej opłaca się wsadzić 4GB win 32bit będzie wykorzystywał do 3.5GB.

Co do zainstalowania 3GB zdarzają się przypadki że płyta główna zachowuje się niestabilnie.

Moim zdaniem niema co się przesiadać na 64bit nie odczujesz różnicy chyba że bawisz się w grafikę:)

lucass , ile wykorzystujesz pamięci w szczycie? Co robisz na kompie? Bo możliwe, że zakup dodatkowego RAM’u nic Ci nie da…

Tu nie chodzi o pojemność tylko o ilość kości, przy 3 czy 4 kościach są takie przypadki.

@Adalbert

Z reguły gram, przeglądam internet itp.

Ale ten dodatkowy RAM służyłby głównie do gier.

Łukasz14 , ile wynoszą te koszty :?: .

dragonn , a czy masz Vistę w wersji BOX? Jeśli masz OEM to nie możesz zamowić wersji 64-bitowej :stuck_out_tongue:

A co do kosztów to wyniesie on coś ok 40 zł (nie jestem pewien bo nie zamawiałem wersji 64-bitowej :slight_smile: )

OEM niestety :frowning: .

dragonn , czyli nie możesz zamówić wersji 64-bitowej za “free”

Łukasz14 , a co by był jak bym pożyczył od kogoś vistę 64 bit oem i zainstalował z swoim kluczem.

Klucz z wersji 32 bitowej do 64 bitowej wersji nie pasuje.

Ja co innego słyszałem, ale mogę się mylić ale gdzieś na tym forum czytałem że tak można.