5.1 w win7

Witam, mam problem ze swoimi głośnikami 5.1 Logitecha. Wczoraj zainstalowałem Windowsa 7 Ultimate i od tego czasu mam problem z dźwiękiem. Wcześniej na XP było wszystko ok. Problem wygląda tak że głośniki są podłączone prawidłowo, podczas testów wszystkie działają, wszędzie w ustawieniach jest 5.1 ale w Winamp, Allplayer, WMP działają tylko 2 przednie głośniki i subwoofer. Nie wiem już co z tym zrobić, przeinstalowałem sterowniki i dalej to samo. Może ktoś z was wie co z tym jest nie tak.

A muzykę i filmy które odtwarzasz w tych playerach masz w formacie dolby digital? Jeśli nie to niema mowy żeby tylnie głośniki ci chodziły.

Tak jak napisał kolega, musisz mieć materiał dźwiękowy w 5.1. Prawdopodobnie pod XP było jakaś 'konwersja" z stereo na 5.1. Poszukaj w sterowniku lub oprogramowaniu karty.

Poszukaj pluginów do winampa lub włącz DolbyDigital Pro Logic IIx, jeżeli karta dźwiękowa ją obsługuje.

Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą Gigabyte p965-s3, co do dźwięku to pewnie pliki nie są w 5.1 ale wolałbym żeby wszystkie działały.

Jeśli w pilocie od głośników masz przycisk matrix możesz go wcisnąć i zobaczyć czy coś ci to pomoże, na pewno środkowy głośnik zadziała po wciśnięciu tego przycisku :slight_smile: a co do tylnich to nie jestem do końca pewien :slight_smile:

Znalazłem na necie program 3D Soundback realteka który niby sprawia że win7 odtwarza dźwięk tak jak XP ale w ogóle nie działa, może mi ktoś z tym pomóc?

Trzeba dodać Winampa do listy Soundback i będzie działać.