5 Mb/s download i brak płynności w 720p

http://www.speedtest.net/my-result/3395413522

 

Witam forum. Otóż dosyć niedawno stałem się posiadaczem łącza z którego wynikami dałem link wyżej. I pomimo tych 5 Mb downloadu nie ma możliwości oglądać płynnie, bez doczytywań niczego w jakości HD, po prostu nie wyrabia z 720p. Ani streamów, ani filmików na YouTube. Nie mam pojęcia czy to wina sprzętu, czy czegoś innego. Wszystkie testy pokazują tą samą prędkość, więc ze strony dostawcy raczej jest ok, zasięg jest perfekcyjny, gdyż antena jest ustawiona prosto na nadajnik, bez żadnych przeszkód terenowych. Z relacji innych ludzi, wygląda na to, że ta prędkość downloadu powinna sobie poradzić z płynnym oglądaniem 720p. Czego to może być przyczyna?

 

 

Prędkość w speedtestach a transfery przy streamowaniu z YT to dwie różne sprawy. Jakiś czas temu szczególnie głośno było o sytuacji klientów w Orange.

Z opisu wnioskuję, że masz internet mobilny. Sprawdź na forach czy ludzie skarżą się na YT w ich sieci.

Sprawdzałeś o różnych porach czy są te problemy?

Spróbuj zainstalować jakieś dodatki do przeglądarki dla YT, które wpływają na sposób streamowania filmów (chyba Youtube Center też na to wpływa).

Hmm… To nie jest raczej internet mobilny tylko radiowy. Odbierany za pomocną statycznej anteny, przy czym zaznaczam, że z zasięgiem nie ma najmniejszego problemu. I o ile na YT faktycznie czasem można obejrzeć w HD, tak np. strumieniowania na żywo nie ma możliwości, choć technicznie taka być powinna.

Gdy miałem łącze 5Mb/s to 480p ledwo dawało radę o 720p to sobie mogłem pomarzyć, więc raczej twoje łącze jest za słabe na 720p. Przy łączu 5Mb/s poza 360p nawet nie wychodziłem, przy 480p lub 720p musiałem najpierw czekać aż film się podładuje. Obecnie mam łącze 15Mb/s o ile 720p jakoś daje radę, przy 1080p procesor w moim laptopie już nie daje rady, film ładuje się w miarę szybko, jednak głos z wizją nie idą w parze. Według mnie, masz za słabe łącze na 720p.

PS na Windowsie u mnie procesor już przy 720p nie wyrabia (obraz klatkuje, dźwiek przerywa), a podobno to Flash dla Linuksa jest gorszej jakości (tu obraz jest płynny, zero problemu z dźwiękiem).