Problemy techniczne z forum 24 marca 2016

Witajcie,

Jak pewnie część z Was zauważyła, 24 marca 2016 od około godziny 16 wystąpiły problemy z silnikiem forum zaburzające poprawne funkcjonowanie forum, m.in. uniemożliwiające pisanie nowych postów na wiekszości przeglądarek. Problem dotyczył zasadniczo dynamicznego generowania skryptów JavaScript. 

W dużym skrócie, powodem były poważne komplikacje podczas działań zmierzających do upragnionej przez Was aktualizacji silnika IPB do najnowszej wersji 4.1 (ale jeszcze nie była to właściwa procedura aktualizacji). Wersja ta rozwiąże wiele Waszych i naszych problemów z forum. Niestety dzisiejszych komplikacji nie udało nam się przewidzieć w takim stopniu, jak wystąpiły, stąd po kilku godzinach walki zdecydowaliśmy się przywrócić forum do kopii zapasowej wykonanej dzisiaj w nocy, koło godziny 1:00. Wszystkie posty i inne treści stworzone w dniu dzisiejszym zostały w związku z tym usunięte.

W imieniu redakcji przepraszam za te problemy. Wierzymy że aktualizacja forum, nad którą pracujemy przyniesie ostateczną ulgę, a w międzyczasie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne komplikacje już nie wystąpiły, a także bogatsi o te doświadczenia wdrożymy pewne rozwiązania na przyszłośc, aby jeszcze bardziej usprawnić politykę backupową i procedury odzyskiwania.

Dzięki za informację.

Z góry zaznaczam, to post informacyjny, dyskusje dotyczące problemów i tym podobne proszę kontynuować w odpowiednich wątkach.

Prawo Murphy’ego dla webmastera - wszystko sypie się gdy przed zmianą nie zrobisz backupu :slight_smile:

W końcu coś się dzieje :wink:

Dzięki za informację i miło słyszeć, że pracujecie nad poprawą działania forum.

@Docent Dzięki za informację. A ja już myślałem że to przez Operę albo Firefoxa (bo na obu przeglądarkach nie dało się pisać postów).

Pozdrawiam!

A już myślałem, że to ja zostałem zablokowany na forum, w ramach walki z tymi, co piszą prawdę o agencie, bo w dziale bezpieczeństwa zauważyłem w czasie blockautu nowe tematy.

 

dziękuje za informacje, bo jóż myślałem, że bana dostałem, szkoda jedynie znikniętych postów

Nie pochlebiaj sobie :P 

No i gitara - wyszło podsumowanie i sugestia, że piszę nieprawdę…

Akurat produkowałem się w pochlebiającym sobie temacie, ale dodanie postu wyrzuciło mnie z tematu. Teraz zostałem bez odszkodowania za stracone polubienia i bez przywrócenia postów, w którym się naprodukowałem.

Satysfakcji nie ma, bo żal Tych, co męczyli się z naprawianiem forum.

Ale nic nie przebije zapowiedzi ostatecznej ulgi! Jakoś jestem zadowolony.

Nie dali mi pracować.

I to jest właściwa kwintesencja.

To  jest twoja interpretacja, ja jedynie miałem na myśli obalenie mitu  o dyskryminacji bojownika o wolność i demokracje  ;)

To nie można już się domyślić? Ładne forum, ładne, nawet pogłaskać można!

I kto tu robi za kota?

 

 Z włosem czy pod włos, nie widzę żadnej różnicy.

Może wcale nie głaskać?

:stuck_out_tongue:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.