512 DDR3 czy 1024 DDR2

(Joemix) #1

Mam pytanie bardzo konkretne, lepiej mniej (512) pamięci DDR3 czy więcej (1024) pamięci DDR3 jeśli chodzi o gry?

Chodzi o grafikę Radeon HD3650. Obecnie mam Radeon X1550 z 512 pamięci na pokładzie.

Ale zmieniłem płytę i AGP muszę zamienić na PCI-E.

Praktycznie nie gram, więc dla mnie lepiej by było 1GB na grafice, ale teraz mam 512 i spokojnie mi starcza, aż zostaje bym powiedział, i moje pytanie odnosi się do gier własnie, bo może czasem bym sobie w coś pyknął.

(Technik Elektro) #2

jeżeli taktowanie pamięci jest takie same to wydajniej będzie z 512MB...

(Kabuto1378) #3

Radeon 3650 nie jest w stanie wykorzystać więcej niż 256Mb pamięci, te 512Mb czy 1Gb to marketingowe zabiegi mające na celu wyciągnięcie kasy od laików. Jeśli właściwie nie grasz to Radeon 3650 może zostać.

(Joemix) #4

OK, to jak by patrzeć na gry co polecacie? (tylko nie nVidia, z ATI bym prosił tak do ok 250?)

(Mateusz 931) #5

Noto tylko ten Radeon HD 3650 256Mb od Asus'a ...

Jak chcesz poczuć wyraźną różnicę warto dołożyć do GF 8800GS za ok. 350zł.

(Joemix) #6

Pracuję na 2 monitorach i niestety karty nVidji wyświetlają często mi taki komunikat "Z powodów ograniczenia sprzętu, ble, ble, ble, przeciągani okno całkowicie na drugi monitor aby zobaczyć zawartość" - już 2 rożne karty z chipsetem nVidji musiałem oddać do sklepu (to było zanim kupiłem X1550) teraz pożyczyłem od kumpla jakiegoś GF i niestety to samo było, :frowning: dlatego jestem uprzedzony.

(slawex1983) #7

Skoro praktycznie nie grasz to kup 512 MB DDR2. Albo jeszcze lepiej. 128 lub 256 MB DDR1.

(Darth ReX) #8

Odezwał się. Raz, że w tej cenie bez problemu autor topicu dostanie 256 DDR3. Dwa, że 3650-tki nie występują z DDR1, ba, ten typ pamięci został już porzucony bardzo dawno temu.

(slawex1983) #9

To był sarkazm.

(Scorpion1948) #10

ja bym polecal DDR 2,a jesli chodzi o karte to polecam NVidia Geforce 8600 GTX 512 Mb,jest bardzo dobra i wydajna

(Ciupa Michal) #11

lepiej dolozyc 100 zl i miec 8800 GS ktory jest wiele wydajniejszy

(Darth ReX) #12

Chyba już prędzej 9600 GT, który można dostac już nawet poniżej 4 stówek na allegro.

(Kabuto1378) #13

nie wiem czy zauważyliście ale koleś prawie nie gra więc nie potrzebne mu jest 8800GS czy 9600GT, a racji iż użytkuje dwa ekrany zajmuje się pewnie grafiką, edycją tekstu lub video. Do takich zastosowań 3650 to optymalny wybór.

Bierz ten model karty

http://allegro.pl/item355455417_asus_hd ... _hdtv.html

(system) #14

Jest taka karta jak:

?? ??

(Technik Elektro) #15

(Scorpion1948) #16

(Joemix) #17

Miałem niedawno w komputerze 8800 GTS nVidji i niestety "Z powodu ograniczeń sprzętowych, coś tam, przeciągnij całe okno na drugi monitor aby obejrzeć zawartość" tak więc lipa, nie chce nic z nVidji bo chyba ten problem występuję na każdej karcie z tym chipsetem :frowning: - przynajmniej ja jestcze nie miałem w ręku takiej która by mi działała, stąd moja prośba o typy z ATI, gdyż multuscreen (dobry) jest dla mnie ważniejszy niż wydajność w grach,,,

Razem z kompem będę zmieniał monitory na FullHD więc fajnie jak by grafika takie uciągnęła (nie jeden a dwa) - nie planuję grać w takich rozdzielczościach.