512 DDR3 czy 1024 DDR2

Mam pytanie bardzo konkretne, lepiej mniej (512) pamięci DDR3 czy więcej (1024) pamięci DDR3 jeśli chodzi o gry?

Chodzi o grafikę Radeon HD3650. Obecnie mam Radeon X1550 z 512 pamięci na pokładzie.

Ale zmieniłem płytę i AGP muszę zamienić na PCI-E.

Praktycznie nie gram, więc dla mnie lepiej by było 1GB na grafice, ale teraz mam 512 i spokojnie mi starcza, aż zostaje bym powiedział, i moje pytanie odnosi się do gier własnie, bo może czasem bym sobie w coś pyknął.

jeżeli taktowanie pamięci jest takie same to wydajniej będzie z 512MB…

Radeon 3650 nie jest w stanie wykorzystać więcej niż 256Mb pamięci, te 512Mb czy 1Gb to marketingowe zabiegi mające na celu wyciągnięcie kasy od laików. Jeśli właściwie nie grasz to Radeon 3650 może zostać.

OK, to jak by patrzeć na gry co polecacie? (tylko nie nVidia, z ATI bym prosił tak do ok 250?)

Noto tylko ten Radeon HD 3650 256Mb od Asus’a …

Jak chcesz poczuć wyraźną różnicę warto dołożyć do GF 8800GS za ok. 350zł.

Pracuję na 2 monitorach i niestety karty nVidji wyświetlają często mi taki komunikat “Z powodów ograniczenia sprzętu, ble, ble, ble, przeciągani okno całkowicie na drugi monitor aby zobaczyć zawartość” - już 2 rożne karty z chipsetem nVidji musiałem oddać do sklepu (to było zanim kupiłem X1550) teraz pożyczyłem od kumpla jakiegoś GF i niestety to samo było, :frowning: dlatego jestem uprzedzony.

Skoro praktycznie nie grasz to kup 512 MB DDR2. Albo jeszcze lepiej. 128 lub 256 MB DDR1.

Odezwał się. Raz, że w tej cenie bez problemu autor topicu dostanie 256 DDR3. Dwa, że 3650-tki nie występują z DDR1, ba, ten typ pamięci został już porzucony bardzo dawno temu.

To był sarkazm.

ja bym polecal DDR 2,a jesli chodzi o karte to polecam NVidia Geforce 8600 GTX 512 Mb,jest bardzo dobra i wydajna

lepiej dolozyc 100 zl i miec 8800 GS ktory jest wiele wydajniejszy

Chyba już prędzej 9600 GT, który można dostac już nawet poniżej 4 stówek na allegro.

nie wiem czy zauważyliście ale koleś prawie nie gra więc nie potrzebne mu jest 8800GS czy 9600GT, a racji iż użytkuje dwa ekrany zajmuje się pewnie grafiką, edycją tekstu lub video. Do takich zastosowań 3650 to optymalny wybór.

Bierz ten model karty

http://allegro.pl/item355455417_asus_hd … _hdtv.html

Jest taka karta jak:

?? ??

Miałem niedawno w komputerze 8800 GTS nVidji i niestety “Z powodu ograniczeń sprzętowych, coś tam, przeciągnij całe okno na drugi monitor aby obejrzeć zawartość” tak więc lipa, nie chce nic z nVidji bo chyba ten problem występuję na każdej karcie z tym chipsetem :frowning: - przynajmniej ja jestcze nie miałem w ręku takiej która by mi działała, stąd moja prośba o typy z ATI, gdyż multuscreen (dobry) jest dla mnie ważniejszy niż wydajność w grach,

Razem z kompem będę zmieniał monitory na FullHD więc fajnie jak by grafika takie uciągnęła (nie jeden a dwa) - nie planuję grać w takich rozdzielczościach.