Problem z aktywacją Windows XP

Witam,

Wiem, że to banalny temat i sam dziwie się, że taki zakładam, choć przed założeniem szukałem w necie i jedyne rozwiązanie jakie znalazłem, to grzebanie w rejestrze, a tego nie chce. Nie boję się, tylko wolę użyć innych kroków.

Dziś postanowiłem na nowo zainstalować Windowsa XP. Wszystko grało pięknie. Sterowniki zainstalowane i przychodzi krok na aktywacje. Do tej pory nie miałem z tym problemu, po prostu klikałem pomiń rejestrację i wykonaj tylko aktywację i ok. Dziś niestety po wielu próbach nie mogę zaktywować systemu. I co mi da, że zadzwonię do Microsoft, skoro XP nie jest wspierany. Nigdy od kupna oryginalnej wersji nie zarejestrowałem się produktu.  Teraz nie wiem, czy to mój błąd?

Jak możecie mi poradzić?

Nie próbowałeś aktywacji przez Internet?

 

To na początku robię, gdy wyskakuje okienko niebieskie i zaznaczam, że pomiń rejestrację i aktywuj. Ale chyba wiem już czemu nie mogę aktywować. Po instalacji sterów, zainstalowałem SP3 i dopiero chciałem aktywować. Zawsze robiłem przed instalacją SP3. Tylko jak teraz usunę SP3, to nie wiem, czy nie będę miał błędów podczas ponownej instalacji tego dodatku. A płytę oryginalną mam z SP1.

SP3 nie ma na na to wpływu, mam tylko wątpliwości czy serwer aktywacji internetowej jeszcze działa.

Aktywować xp przez internet można było określoną ilość razy z tego co pamiętam. Spróbuj telefonicznie, tam jest bot więc nie powinno być problemów.

I zrobiłem na nowo. Tym razem zrobiłem po staremu i niestety. Pisze, że nie można nawiązać połączenia w trybie on-line mimo, że jest internet. Tylko teraz, te numery telefonów są aktualne. Nie chce aby mi rachunek przyszedł na kolosalną kwotę. Rok temu nie było problemu ( Tak dokładnie w lutym 2015r), teraz jest.

@hatezit nie wiem czemu tak się wzbraniasz przed aktywacją telefoniczną, chwila i po krzyku.

I dokonałem aktywacji przez telefon i na pewno nie jest ten, który widnieje po wybraniu lokalizacji. Tylko pytanie, czy teraz tak zawsze będzie, gdy po formacie będę musiał dzwonić, aby zaktywować?

Zrób sobie kopie aktywacji i po formacie przywrócić bezproblemowo.

A skąd będę miał pewność, że zadziała, gdy znowu będzie inny numer seryjny (chodzi o numer, który podaje się konsultantowi)?

To zrób sobie obraz po świeżej instalacji i aktywacji. Po odtworzeniu obrazu będziesz miał aktywowany system i nie będziesz musiał zadawać setki  zbędnych  pytań które się tutaj pojawiły :slight_smile:

Na obraz to już jest za późno, bo  zainstalowałem sobie programy:) Ale racja, non stop pytać się na forum o aktywację, może być już męczące.

Wczoraj zakładałem WinXP Pro na loptopa Della. Cała instalacja i system działa bez problemów.  Mam płytkę z SP1 więc kiedyś można było nacisnąć

tylko na Windows Update i SP3 już się ściągało. Teraz otwiera się komunikat na stronie, że taka strona nie istnieje. Teraz trzeba zainstalować i ściągnąć z sieci SP3. Po instalce SP3 i naciśnięciu Windows update już otwiera się strona microsoftu i updaty ściągają się jak trzeba. Na pasku przy zegarze pokazuje się komunikat, że jest 30 dni na rejestrację/aktywację WinXP. Po ściągnięciu update pokazuję się jeszce drugi komunikat czy produkt jest oryginalny. Po naciśnięciu i wybraniu opcji o aktywacji WinXp za chwilę miałem komunikat, że produkt jest ok i komunikat przy zegarze znika.

Jeśli potrzebujesz kopii oryginalnej CD Della z XP Pro PL już z SP3 to daj znać na PW. Gdy wgrasz system z płyty Della, gdy taki też system miałeś fabrycznie nie będzie on wymagał już aktywacji ani podawania klucza.