Prędkość internetu działa na wszystkich urządzeniach prócz jednego

Witam,

Proszę o pomoc,

Nawiązując do poprzedniego tematu mam problem, który dotyczy prędkości internetu. Mamy taryfę 40Mb/s od Vectry. Na wszystkich urządzeniach w domu (komputery, telefony) internet działa z pełną (prawie) prędkością. Czyli tak, jak powinien. Tylko na jednym laptopie prędkość dochodzi max do 8Mb/s. Sprawdzane speedtestem, który zawsze pokazuje wynik w tych granicach. Tak, jakby tylko na ten jeden laptop była nałożona jakaś blokada prędkości. 

 

Windows 10 Home x64
Dostawca internetu: Vectra 

Model modemu: Cisco EPC3928S. 

Karta sieciowa: Dell Wireless 1702 802.11b/g/n - Dostawca sterownika: Qualcomm Atheros Communications Inc. Wersja sterownika: 3.0.2.202

 

O co może chodzić?

 

 

Wejdź w ustawienia karty wifi i zaznacz aby tylko N działała, kanał 40 MHz. Dell Wireless 1702 tez mnie irytował :slight_smile:

 

N? Co mam rozumieć poprzez “N”?

 

EDIT:
Widzę, że edytowałeś posta i chodzi o częstotliwość. Pogrzebałem w google, ale dalej nie wiem o co chodzi. Załączam screena.

PS. Internet chodzi szybko i sprawnie przy innych dostawcach. Np. w bibliotece miejskiej mam szybkość ponad 60Mb/s

 

Bez tytułu.png

Może coś ze sterownikami? Bo powinno to wyglądać mniej więcej tak:

 

wifi.jpg

A jaką masz wersję sterownika? U mnie jest 3.0.2.202 i informacja, że jest to najnowszy sterownik

Ja mam 10.0.0.324 z 14.07.2015r. na Windows 7

Tyle, że to są sterowniki nie Della tylko producenta chipsetu. Używam programu Driver Booster do aktualizacji sterowników i to on większość sterowników mi zainstalował.

 

wifi2.jpg

Dzięki kolego! Jesteś wielki!

 

Zmieniłem sterowniki na 10.0.0.341 i pojawiła mi się opcja 802.11n Bandwidth, gdzie ustawiłem 20MHz/40MHz Auto

 

Odblokowało to internet do pełnej mocy. Problem rozwiązany :slight_smile:

Nie ma za co…najważniejsze, że działa. :slight_smile: