Nie działający Vivaldi browser w Kali z plazmą?

Witajcie,

Jak poprawnie zainstalować vivaldiego-stalbe albo snapshota

na Linux kali 4.8.0-kali2-amd64 #1 SMP Debian 4.8.15-1kali1 (2016-12-23) x86_64 GNU/Linux.

 

instalacja apt czy dpkg przebiega pomyślnie.

w menu tworzą się łącza. Klikane nie uruchamiają aplikacji - pojawia się na pasku zadań i znika.

Uruchamiana w ten sposób spod konsoli:

root@kali:/opt/vivaldi-snapshot# vivaldi

wyświetla:

Błędna instrukcja.

 

 

 

upewnij się czy masz wgrany najnowszy stabilny build :slight_smile: bo ja na jakieś tam wersji na manjaro z KDE również miałem problemy.

Po pierwsze co Ci przyszło do głowy, aby uruchamiać przeglądarkę internetową z prawami root?! Po drugie co Ci przyszło do głowy, aby instalować dystrybucję przeznaczoną dla zaawansowanych użytkowników skoro nie potrafisz zainstalować nawet przeglądarki?!

 

No, a teraz do tematu.

Wchodzisz na stronę https://vivaldi.com/download/ , pobierasz pakiet DEB w wersji 64bitowej, w terminalu przechodzisz do katalogu gdzie pobrałeś pakiet (pewnie jakiś /home/vera109/Pobrane/), wydajesz polecenie

Teraz jako zwykły użytkownik (nie jako root) wpisujesz w terminalu vivaldi i zatwierdzasz, lub odnajdujesz odpowiednia pozycję w menu środowiska graficznego.

Pewnie chciał pohakować wifi :) 

Do zwykłego użytkowania zainteresowałbym się np manjaro :slight_smile: Kali jest bardziej przeznaczona do Testowania wifi niż codziennego zastosowania.

@vera109

Zainstaluj normalnego Linuxa a nie jakieś dziwadło…

 

“Kali Linux – dystrybucja systemu operacyjnego Linux typu Live CD bazująca na dystrybucji Debian  przeznaczona głównie do łamania zabezpieczeń i testów penetracyjnych czy też audytów bezpieczeństwa [1]. Jest następcą dystrybucji BackTrack[”

 

Polecam Manjaro na KDE (obecnie używam Xfce, ze względu na słaby sprzęt) https://distrowatch.com/table.php?distribution=manjaro

 

Pozdrawiam serdecznie.

Też polecam :slight_smile:

 

Vivaldi akurat w tej dystrybucji jest niestety w repo AUR, a więc:

lub bardziej okienkowo przez Octopi (frontend Qt dla Pacmana):

 

@pocolog

Wyciągasz zbyt przedwczesne i daleko idące wnioski. Chociaż za kombinowanie w gierkach podziwiam :slight_smile:

Efekt ten sam na zwykłym koncie. Więc niech … fantazja nie ponosi. 

na BackTrack’u uruchamia się elegnacko. Interesowała mnie plasma w kali - jak wygląda i czy to ma tam sens. 

I sensu większego moim zdaniem nie ma… 

 

Oscar miał rację - starszy build i wszystko zagrało.  

Dzięki za “pomoc” :slight_smile:

Niemal jakakolwiek dystrybucja oparta o Debiana, a oferująca Plasma 5 nie ma żadnego sensu. To są dwie, kompletnie niepasujące do siebie koncepcje rozwoju oprogramowania. Dodatkowo Vivaldi, które ze swoim rozwojem, do Debiana ma się również jak pięść do nosa.

jesli w ogóle w Debianie używać w miarę nowego Vivaldi, to praktycznie wyłącznie z appimage. Może zadziała.

Troche offtop ale czemu tak uwazasz?

@stanek.94 Jak wspomniałeś. Off top. Zerknij na rozwój Plasma 5 i zerknij na to co w debianowych się dzieje. Oprócz Neona - żadna dystrybucja z Plasmą, oparta o cokolwiek z Debianem nie ma sensu. Rozwój jednego i drugiego idą w innych kierunkach.

Może moderator wydzieli z tego temat (choć wróżę mu raczej śmietnik:D), ale też mnie zaciekawił wywód na temat bezsensowności KDE na Debianie :wink:

Również mogę polecić manjaro z XFCE działa po prostu rewelacyjnie :slight_smile: ubuntu czy mint się chowa :slight_smile:

A może tak https://bintray.com/probono/AppImages/Vivaldi?

apt-get install -f powinno pomoc 

a lepiej zrób sobie konto zwykłego użytkownika poleceniem useradd,dodaj do sudoers i korzystaj normalnie jak z każdego  linuxa.