6 dysków twardych a moc zasilacza?

6 dysków twardych a moc zasilacza ? Ile teoretycznie pobierają mocy wszystkie 6 dysków razem podłączone ?

niewiele… tym bardziej że nie mają one wszystkie pełnego obciążenia… z zasilaczem 400W byś miał jeszcze moc na jeszcze dyski jakieś :smiley:

na starcie sporo… jakies 25W kazdy przy rozpedzaniu talerzy :roll:

http://www.seagate.com/staticfiles/supp … 07013e.pdf

potem juz tylko lepiej jest 8)

ps. strona 18 i dalsze…

Nie wysiądzie mi zasilacz ? Stabilność systemu Windows XP ? 6 dysków + procesor Phenom II(pobiera max.140 W), grafika 8600 GT ZOTAC (moc ? ). Zasilacz Chieftec 560 W.

Nie nie siądzie ci…

Pewnie masz jeszcze w zapasie jakieś 200W… (możesz pomierzyć ile ci pobiera cały zestaw)…

Hmm na stronce takiej znalazłem coś takiego jak konfiguracja z różnych podzespołów i niby wyszło mi 497 W poboru mocy. Czyli teoretycznie 6o W w zapasie…

Dysk pobiera od 6 do 11 W.Jedynie przy włączaniu komputera pobierane jest więcej energii.

Ale jak przyjdzie rachunek tez bedzie pieknie…I napewno tez zmierzysz moc zasilacza… :lol: :lol:

Powiedzmy 497 W x 10 godzin = 4, 97 kWh dziennie. a jeśli 1 kWh kosztuje np. 70 groszy to około 3,50 zł dziennie. Reasumując na miesiąc wyniesie 105 zł…

to wywal kompa na śmietnik :smiley:

a na serio to liczy się sprawność zasilacza (enermax ma serie zasiaczy o sprawności 82%, porównując do Modecoma MC który ma ok 50% to jest różnica…), no i te 497W to nie jest tak do końca, nie wiadomo czy w stresie, czy nie, no i takie kalkulatory nie mają idealnych wyników… mój komp jak policzyłem to ciągnie te 100W (z czym bym się kłócił no ale szczegół) i chodzi 24h i nie mam ogromnych rachunków, tym bardziej że nie jest to jedyny komp w domu i że są urządzenia które ciągną więcej :wink: no ale ja mam monitor CRT 15 cali a one ogólnie sporo ciągną (pewnie więcej niż komp :stuck_out_tongue: )

Monitor CRT 15 cali nie pobiera więcej niż 60 VA mocy.