64 bit czy 32 bit na mojego kompa

ja używam, wersji 32bitowej, i nawet nie chce mi się latać i szukać wersji

64bit., gdyż uważam to za bez celowe, przyrost wydajności dotyczy jedynie

aplikacji stricte 64bitowych, i to o kilka procent, mam tu na myśli komputer

domowy do zastosowań multimedialnych, a nie stacje robocze…

Wersja 64 oczywiście, że lepsza, i jak kiedyś będziesz planował dokupić więcej ram’u, to nie będziesz mógł w wersji 32 bit obsłużyć większej ilości.

I wcale nie będzie muliło jak ma się mniej ram’u na 64 bit. Jeśli Twój procesor obsługuje 64 bit to instaluj tą wersję. Aplikacje 32 bitowe też działają na 64 bitowym systemie. Jako użytkownik różnicy w tych wersjach nie odczujesz.

Komputer :

Phenom X4 9850 Black Edition

Geforce 8500GT

Ram 2x1GB i 2x512MB - 3Gb 666Mhz

HDD 500GB

To chyba wszystko co trzeba wiedziec

Wyniki 3DMarkow :

System Operacyjny Windows 7 64 Bit :

3D Mark 03 - 10,703 Punktow

3D Mark 06 - 1,865 Punktow

System Operacyjny Windows 7 32 Bit :

3D Mark 03 - 14,483 Punktow

3D Mark 06 - 2,859 Punktow

W obydwu przypadkach Windows byl czysty po formacie a 3D Mark to byly pierwsze co wgralem po sterownikach. Jak widac Nawet z 3GB ramu lepiej jest miec 32bit. Sam system tez dzialal duzo szybciej na 32bit, Oby dwa systemy mialem wgrane tydzien i na obydwoch wgrywalem dokladnie to samo predkosci startu i zuzycie ramu po tygodniu :

Predkosci Startu ok wcisniecia guzika :

Win 7 32 Bit - 43sec

Win 7 64 Bit - 74sec

Uzycie ramu po starcie systemu :

Win 7 32 Bit - 376Mb

Win 7 64 Bit - 596Mb

, Wszystkie Testy byly robione specjalnie do tego tematu i bylo robione przeze mnie :smiley:

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z angielskiego windowsa…

ale bzdury piszecie niedawno zainstalowałem windows 7 ultimate 64bit na podobnej konfiguracjiu i chodzi lepiej niz xp professional 32bit instaluj 64bit oplaca sie ram nie ma tu raczej nic do znaczenia a pozatym 64bit obsluguje tak samo dobrze programy pod 32bit wiec nie ma problemu a jak nie ma jakis sterowników do windows 7 64 bit pobiera sie do visty 64 bit i hula

Moze ale moje wyniki sa prawdziwe, moze wydawac sie tak samo albo lepiej ale jak ktos gra w nowsze gry to napewno zauwazy roznice.