64bitowy procek a 32 bitowy Win7

Witam,

mam dwa pytania

  1. Czy jeżeli mój laptop ma 64 bitowy procesor . Procesor Intel Core i3-2310M 2.1 GHz mogę zainstalować 32 bitowego Windowsa 7

  2. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć proces usuwania systemu linpus linux? :stuck_out_tongue:

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Michał

  1. Tak.

  2. Sama instalacja Windowsa powinna usunąć bootloadera GRUB. Partycje linuksowe możesz potem usunąć dowolnym menadżerem partycji.

W przypadku instalacji z poziomu Windows prawdopodobnie wystarczy go odinstalować tak jak każdy program, czyli poprzez Dodaj/usuń programy.

hmm bo ja właśnie kupiłem laptopa i on od początku miał wgrany właśnie tego linuxa. Czy on ma tego GRUB ?(nie znam się na linuxie :P)

Nie wnikaj w to czy ma GRUB czy nie. Wkładasz płytę instalacyjną Windows, usuwasz z jej pomocą wszystkie partycje, na obszarze nieprzydzielonym formatujesz NTFS (cały obszar, lub część, z reszty utworzysz potem partycję D, E, …) i instalujesz Windę. Po Linpusie nie zostanie ślad.

z tego co widzę linux nie jest zainstalowany. Nie umiałem wyjaśnić sytuacji nagrałem filmik :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=eccWTEDRrQk

PS. mam to wszystko zignorować i robić co napisali użytkownicy wyżej?

Linpus jest zainstalowany, tylko że sprzedawca nie zrobił tego prawidłowo :stuck_out_tongue_winking_eye: Poza tym, to straszne /cenzura/. Powinni zainstalować tam Ubuntu, Debiana albo Fedorę.

Rób tak jak pisali.