64bity czy 32? - dylemat

Mam pytanie… na moim miejscu byscie wybrali procesor 64 bitowy czy zwykly?? Jedyna bariera dla mnie jest to ze nie bede mogl grac w niektore gry… I nie wiem czy na przyklad photoshop CS 2 bedzie mi smigal na 64 bitach… prosze o wyjasnienie mi calej sytuacji i o poomoc w wybraniu procka :slight_smile:

pozdro,

Balon

Z tego co się orientuje to żeby wykorzytsać mozliwości 64 bit procka potrzebny jest 64 bitowy system operacyjny, no ale moge sie mylić bo mnie to nigdy nie zainteresowało ;]

Sytuacja wygląda troche inaczej niż Ci się wydaje. Tutaj nie chodzi:

64 vs 32

tylko 64/32 vs 32. Procesory 64 bitowe mają pełną obsługę 32 bitów nie tracąc przy tym na wydajności w porówaniu do zwykłego 32bitowca… Czyli ja bym brał 64 bity.

Nic nie tracisz biorąc 64bitowca ale jednak jeszcze teras nie wykorzystasz jego mocy bo zacznijmy od tego żeby wykorzystać jego potencjał potrzebny jest System obsługujący 64bit procki np:Linux,WindowsXP64bit,ale to połowa sukcesu gdysz praktycznie nie ma gier,prgramów i narzędzi wykorzystujących tę technologie a myśląc na przyszłość to zanim będzie go można wykorzystać może sie okazać za słaby.Więc to jest dylemat.Ja wzioł bym szybszego 32 bitowna nisz wolniejszego 64 bitowca bo jak wiadomo 64 są droższe.

ja chce i tak 3ghz procka to wole 64 bity :slight_smile: bo teraz wszystkie nowe gry beda mogly wykorzystywac ta technologie :slight_smile: