7 bardzo wolno chodzi

(Kubek1200) #1

Mam problem:

Po zainstalowaniu 7 to system mi bardzo wolno chodzi.

Wcześniej miałem vistę (mam wszystkie pliki visty w folderze windows.old)i chodził lepiej.

Czego to może być przyczyna?

Laptop: HP pavilion dv6000

1GB RAM

Nvidia GeForce Go 7400

(Cedar) #2

Bark zainstalowanych sterowników dedykowanych do Twojego sprzętu. Ściągnij je z ze strony producenta swojego lapka. Aby dowiedzieć się jakie sterowniki są potrzebne odpal menadżer urządzeń i zobacz przy jakich pozycjach masz znaki zapytania lub wykrzykniki.

Zainstaluj też aktualne sterowniki od karty graficznej http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

(Kubek1200) #3

Dodam, że nie tyle, co bardzo wolno chodzi, bo chodzi pięknie, ale mi głównie chodzi o uruchamianie systemu, które chodzi fatalnie.

(Przemekbaranowski) #4

przyczyną może być zaśmiecony rejestr lub zdefragmentowany dysk. zaradź coś temu. rejestr przeczyść ccleanerem a dysk zdefragmentuj chociażby narzędziem wbudowanym w system

(Kubek1200) #5

Nie wiedziałem, że windows może się w 1 dzeń tak bardzo zaśmiecić.

Windows 7 jest CZYSTY, a nie upgradowany z visty, ale pliki visty mam w folderze windows.old.

(suchmen) #6

Nie dziw się że windows 7 na 1 gb uruchamia się wolno.

(wymiatacz01) #7

Ja mam 640 MB RAM i procesor 1.7 GHz i mi chodzi lepiej niż xp (mam dwa systemy) a xp szybko chodzi

(Kubek1200) #8

To dziwne, bo 7 ma o wiele mniejsze wymagania niż vista.

(wymiatacz01) #9

Zależy jaką masz wersje czy 32 bity czy 64.

(Kubek1200) #10

mam 32 bity na viście miałem i na 7 też mam

(rgabrysiak) #11

Być może zbyt dużo programów uruchamia się wraz ze startem systemu, sprawdź w msconfig zakładka startup.

Nie żartujmy sam korzystam z 1GB ramu i system startuje błyskawicznie.

(Kamil Pro) #12

7 ma takie same wymagania jak vista! to że działa trochę lepiej na słabszym sprzęcie to dlatego, że jest jepiej zoptymalizowany.

(Lukaszroj17) #13

Hmm dziwne ja mam procka 2,7@3,3 dual kore 2gb ram i tez mi sie wydaje ze kilka dni temu moj 7 ultimate ładował się szybciej.

(Kamil Pro) #14

jest oczywiste, że "świeży " system ładuje się szybciej. po kilku dniach użytkowania, zainstalowania aplikacji rzeczą normalną jest, że system będzie się dłużej wczytywał.

(Ctr) #15

dziwne. ja mam lapka fujitsu siemens 512mb RAM (w użyciu 502) Intel Dual core 1.86GHz i intel GMA 945 i włącza się do 30sekund :wink:

Masz jakiś syf po prostu, albo techniczne uszkodzenie lapa. Sformatuj dysk wgraj czyściutką siódemkę.

(Kubek1200) #16

Ok.

Poradziłem sobie, ale nie wiem, czemu na początku chodził tak wolno.

Teraz uruchamia się normalnie, a nic nie robiłem.

(Lukaszroj17) #17

Mi od momentu wpisania chasła ładuje sie 13,5 sek. Jak myślicie to dobry wynik? :smiley:

(Cedar) #18

jeżeli od momentu wpisania chasła to bardzo dobry, jeśli od wpisania hasła to taki sobie :wink:

(Lukaszroj17) #19

Sorki za byki pseudo dyslektykiem nie jestem ale dyslektykiem owszem nie zwracam na to uwagi ale wiem że ludziom na forach przeszkadza. A tak serio wpisuje hasło i od momentu wciśnięcia "enter" do pełnego uruchomienia mija 13,5 sek. To dobry czas? :?

(rgabrysiak) #20

Trochę slaby, u mnie system startuje szybciej a od momentu wpisania hasła do zalogowania mija ok 7s.