7 bardzo wolno chodzi

Mam problem:

Po zainstalowaniu 7 to system mi bardzo wolno chodzi.

Wcześniej miałem vistę (mam wszystkie pliki visty w folderze windows.old)i chodził lepiej.

Czego to może być przyczyna?

Laptop: HP pavilion dv6000

1GB RAM

Nvidia GeForce Go 7400

Bark zainstalowanych sterowników dedykowanych do Twojego sprzętu. Ściągnij je z ze strony producenta swojego lapka. Aby dowiedzieć się jakie sterowniki są potrzebne odpal menadżer urządzeń i zobacz przy jakich pozycjach masz znaki zapytania lub wykrzykniki.

Zainstaluj też aktualne sterowniki od karty graficznej http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Dodam, że nie tyle, co bardzo wolno chodzi, bo chodzi pięknie, ale mi głównie chodzi o uruchamianie systemu, które chodzi fatalnie.

przyczyną może być zaśmiecony rejestr lub zdefragmentowany dysk. zaradź coś temu. rejestr przeczyść ccleanerem a dysk zdefragmentuj chociażby narzędziem wbudowanym w system

Nie wiedziałem, że windows może się w 1 dzeń tak bardzo zaśmiecić.

Windows 7 jest CZYSTY, a nie upgradowany z visty, ale pliki visty mam w folderze windows.old.

Nie dziw się że windows 7 na 1 gb uruchamia się wolno.

Ja mam 640 MB RAM i procesor 1.7 GHz i mi chodzi lepiej niż xp (mam dwa systemy) a xp szybko chodzi

To dziwne, bo 7 ma o wiele mniejsze wymagania niż vista.

Zależy jaką masz wersje czy 32 bity czy 64.

mam 32 bity na viście miałem i na 7 też mam

Być może zbyt dużo programów uruchamia się wraz ze startem systemu, sprawdź w msconfig zakładka startup.

Nie żartujmy sam korzystam z 1GB ramu i system startuje błyskawicznie.

7 ma takie same wymagania jak vista! to że działa trochę lepiej na słabszym sprzęcie to dlatego, że jest jepiej zoptymalizowany.

Hmm dziwne ja mam procka 2,7@3,3 dual kore 2gb ram i tez mi sie wydaje ze kilka dni temu moj 7 ultimate ładował się szybciej.

jest oczywiste, że "świeży " system ładuje się szybciej. po kilku dniach użytkowania, zainstalowania aplikacji rzeczą normalną jest, że system będzie się dłużej wczytywał.

dziwne. ja mam lapka fujitsu siemens 512mb RAM (w użyciu 502) Intel Dual core 1.86GHz i intel GMA 945 i włącza się do 30sekund :wink:

Masz jakiś syf po prostu, albo techniczne uszkodzenie lapa. Sformatuj dysk wgraj czyściutką siódemkę.

Ok.

Poradziłem sobie, ale nie wiem, czemu na początku chodził tak wolno.

Teraz uruchamia się normalnie, a nic nie robiłem.

Mi od momentu wpisania chasła ładuje sie 13,5 sek. Jak myślicie to dobry wynik? :smiley:

jeżeli od momentu wpisania chasła to bardzo dobry, jeśli od wpisania hasła to taki sobie :wink:

Sorki za byki pseudo dyslektykiem nie jestem ale dyslektykiem owszem nie zwracam na to uwagi ale wiem że ludziom na forach przeszkadza. A tak serio wpisuje hasło i od momentu wciśnięcia “enter” do pełnego uruchomienia mija 13,5 sek. To dobry czas? :?

Trochę slaby, u mnie system startuje szybciej a od momentu wpisania hasła do zalogowania mija ok 7s.