7% bateri to wyłącz kompa

(r_jaro) #1

Witam.

Jak by to zrobić, gdzie to ustawić że jeśli laptop jest zasilany z baterii a

poziom naładowania baterii spadnie do 7% to żeby system się wyłączył automatycznie a nie

czekał aż mu się bateria całkowicie rozładuje. Bo w XP mi się wyłączał automatycznie

a teraz mam Vistę no i niestety czasami się wyłącza bo bateria mi siądzie. A chciałbym

żeby bezpiecznie jeszcze zdążył się sam zamknąć.

Pozdrawiam

(Pawbrotm) #2

Start-> Panel Sterowania-> W okienko “Wyszukaj” wpisz Opcje-> Wybierz “Opcje Zasilania”-> Pod wybranym przez ciebie planem zasilania kliknij “Zmień ustawienia planu”-> W nowym oknie kliknij “Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”-> W nowo otwartym oknie zjedź na dół i rozwiń gałąź “Bateria”-> Rozwiń podgałąź “Krytyczny poziom energii baterii” i w linijce “Zasilanie bateryjne” zmień na 7%-> Zwiń tę podgałąź-> Rozwiń drugą podgałąź o nazwie “Akcja dla krytycznego poziomu energii baterii”-> W linijce “Zasilanie bateryjne” zmień opcję na “Zamknij”-> OK (w tym okienku)-> Zamknij normalnie (iksem w rogu okienka) okno “Edytuj ustawienia planu” (to otwarte wcześniej)-> Gotowe.

(r_jaro) #3

Ok

Wielkie dzięki.

Muszę przez to po angielsku przejść ale dam radę.

Dzięki, Pozdrawiam

(somekind) #4

Może offtop - ale takie pytanie: czemu chcesz zamykać system? Nie lepiej zahibernować?