7 x86 czy Vista x64

Witam.

Chciałbym zainstalować na komputerze mojej mamy, Win 7 x86 lub Vistę x64. Komputer jest głównie używany do pakietu Office i internetu. Natomiast ja chciałbym rozpocząć na nim naukę baz danych w środowisku SQL Server 2008. Czasami też coś napisać w Visual C++ 2008. Nie będą na nim jakieś “zabójcze” gry uruchamiane. Moje pytanie więc brzmi który z owych systemów sie nada do tego? Chciałbym zwrócić uwagę, że kobieta potrafi, dać w kość systemowi;)

Odpowiedź jest dość prosta. WINDOWS 7. Windows 7 to jest tak zwane BEST OF BOTH WORLDS (pl. Najlepsze z obydwóch swiatów).

System wygląda jak Vista ale działa jak XP

Także Windows 7 na całość. Polecam

A nie lepiej od razu Winows 7 64bit

Tak by było najlepiej, ale brat wziął kopie z MSDN AA, 7 x64

Ale moze ci pozyczyc plytke i mozesz wgrac x64 na licencij x86

sorki xD dalem x84 :stuck_out_tongue:

Chyba na licencji x86 jeśli się nie mylę…

Ja mam Sevena w wersji 64 bitowej i jestem naprawdę zadowolony - działa bardzo dobrze…

Ale jak to? Ale chyba to już będzie na lewo :stuck_out_tongue:

Nie, licencja pozwala na to :slight_smile: (chyba)

Tak pozwala…

Co więcej - możesz sobie pobrać system z internetu to legalne - ważne, żebyś wpisał swój legalny klucz.

Bo nie ma różnicy czy podam Ci płytę drogom tradycyjną czyli dostaniesz ją na krążku ode mnie, czy wyślę Ci ją spakowaną w jakimś serwisie hostingowym…

Na to samo wychodzi…

weś x64, bo w przyszłości jak bd sobie chciał dokupić ram to robisz to bez formata :slight_smile: x86 może mieć 3 GB ramu, a x64 więcej :slight_smile: