[700/800PLN] Głośniki, kino domowe

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nagłośnienia do pokoju.

Chce na to wydać 700-800PLN i tu bierze mnie pytanie czy nie lepiej by było zainwestować w kino domowe ponieważ w większości oglądał bym na nich filmy oraz słuchał muzykę.

Podpiął bym go do PC, a na dodatek posiadam LCD 42" który jest podpięty przed złącze DVI więc zależało by mi na dobrych efektach 5.1 .

Aktualnie czerpie korzyści z Karty dźwiękowej Creative X-FI SURROUND 5.1 pod USB oraz Creative Inspire A500 / sennheiser hd 555.

Co byście mi radzili? I w jaki sposób podłączyć ewentualne Kino domowe pod komputer/kartę muzyczną?

Witam!

Ja posiadam już od jakiś 4 lat głośniki creative gigaworks pro gamer g500 + karta dźwiękowa x-fi xtreme audio i bardzo sobie chwalę ten zestaw zarówno w filmach jak i podczas słuchania muzyki także z czystym sumieniem mogę polecić.

buniek19 , Creative albo inne tego typu zabawki to jest nic w porównaniu do kina domowego na głośnikach np. Celestiona, Tonsila, Cerwin Vega. Nawet najgorszy alphard jest lepszy od tych creativów.

Szaman , Niestety, do dobrego kina domowego musiałbyś jeszcze sporo dołożyć. Same kolumny porządnej firmy to jest spory koszt. Zestaw 5.1 Tonsila, Tonsil Siesta, kosztuje… 4,5 tysiąca. Jest to chyba najlepszy zestaw kina domowego tej firmy - a do tego trzeba kupić jeszcze amplituner/wzmacniacz 5.1. Najtańszy zestaw kina domowego Tonsila to koszt ponad tysiąca złotych. Jest zestaw 5.0, model Fenix. Oczywiście bez amplitunera. Tonsil robi dobre głośniki, nie mówiąc już o Celestionach czy Cerwinach. Te głośniki o tysiąckroć lepsze od tych wpakowanych creative albo logitechy. Moja rada: daruj sobie kino domowe i kup porządne stereo np. coś takiego:

Tonsil Mildton 70, z wysokotonowym do wymiany w jednej kolumnie - koszt ok. 30 zł za fabrycznie nowy głośnik.

Pioneer sa-508

I masz genialnie brzmiące stereo. Co prawda sprzęt używany, ale w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym (z tego co można wyczytać w opisach aukcji, no oprócz tego GDWK w mildtonach).

Dobrego kina domowego za 700-800zł nie kupisz. No, oprócz badziewnej Manty, albo nowej Diory - która jest na licencji Manty, produkowane w Chinach, z głośnikami badziewnej klasy i amplitunerem bez dźwięku. Za 700zł możesz popatrzeć nad używanym sprzętem.

Przemysławie, miło że napisałeś ale jak sam widzisz nie dysponuje takimi funduszami oraz moje ograniczenia wiążą się również z tym iż chce wsiąść towar na raty, porostu zależy mi na punktach Scoringowych. Biorę ślub za rok i wole wiedzieć, że w razie jakiś problemów dostane kredyt.

Więc dochodząc do meritum planuje iść chociażby do MM i kupić zestaw DVD 5.1 np od LG (pewnie by to były wysokie kolumny stojące)i podpiąć do komputera.

Teraz tylko potrzebuje opinii osoby która by coś więcej wiedziała na temat temat i podpowiedziała.

Mniej więcej coś takiego:

http://allegro.pl/kino-philips-hts-3373-5-1-hdmi-divx-usb-sklep-ss-i1193860077.html

http://allegro.pl/kino-domowe-lg-ht554th-i1189561544.html

Generalnie to co podałeś z alledrogo niewiele się różni, od komputerowych pierdziawek,

tyle tylko że mają amplituner z odt. DVD, udaj się do MM i po prostu posłuchaj

jak te kakrocie grają…

W tej cenie to brałbym raczej dobry zestaw głośników aktywnych 2.0 bo na prawdę dobrego i mocnego dźwięku 5.1 w tej cenie nie uświadczysz…