7600 gt i co dalej?

witam ponownie.

powoli upatruje sobie poszczególne elementy mojej układanki i powiedzmy że już mam jakiś zarys tego co bym chciał posiadać w swoim komputerku.

grafika http://www.allegro.pl/item172570548_pal … z_gra.html

plus

zasilacz amacrox warior 450

plus

procesor athlon 3800 X2 am2 czy koniecznie musi być EE???

plus

1 giga pamięci - tylko jakiej??

plus

płyta główna tylko jaka??

no właśnie, mam parę wątpliowości co do reszty podzespołów i co byście mi doradzili??

na płytę gotowy jestem wydać około 300 zł

na pamięć też coś koło tego.

jeśli chodzi o podkręcanie to może kiedyś coś w tym kierunku zrobi.

Więc mam nadzieję że pomożecie mi w dokonaniu słusznego wyboru.

Pamięci:2x GOODRAM DDR2 512 MB / 667 ewentualnie TWINMOS DDR2 512 MB / 800, CL 5

Płyta: MSI K9N SLI Platinum

Co do grafiki to w podobnych cenach można znaleść już GF 7900GS

Na zasilaczach sie nie znam ale polecił bym ci chieftec’a lub tagan’a

Tagan :slight_smile:

taktowanie pamięci?? czy da się odczuć te 800 bardziej jak 667 mhz??

wolałbym w jednej kości by potem móc dodać drugą 1 giga

7900 gs lepszy?? niż 7600 gt??

Amacrox zły??

heh tyle pytań się nasuwa i tyle pewno odpowiedzi będzie co osób na forum.

Ale żeby spójność w tym wszystkim była

buahahaha

dawaj linka 7900gs do 450 zł marzenia

Płyta główna abit kn9

grafa fajna

ram adata 1GB 667MHz, ale bierz z agito.

przy takim samym CL to coś tam będzie można zauważyć(mniej sekund w superPI :smiley: )

wręcz przeciwnie, bardzo dobry, lepszy od chiefteca :roll:

pytaj od tego forum, chociaż któryś ostatnio coś się burzył, że nawet na forum nie można zapytać :smiley:

Aa i tego procka to bierz EE, mniej watów lepiej dla środowiska :wink:

Abit KN9 / Biostar tForce 4 U

procesor z EE

Amacrox lub HuntKey HK-350AP

grafa OK.

lepszy.

zasilacz może być. Tagan oczywiście dużo lepszy ale niewspółmiernie drogi w stosunku do tego co ze sobą reprezentuje.

karta graf. nie może być. Lepiej będzie albo Palit Sonic 7600GS lub Galaxy 7600 GS DDR3- obie karty o wydajności 7600GT, a za parę złoty więcej ok. 580 zł masz już lepszą kartę Palit 7900GS Sonic. Zastanów się tylko czy nie możesz wsiąść na wstrzymanie i poczekać na wyjście nowej generacji kart to już za 6-8 tygodni.

płyta główna do 300 zł to chyba tylko Abit kn-9, chyba że zrobisz tak jak ja zamierzam i weźmiesz Biostar TForce 6100-AM2 (http://www.xtremesystems.org/forums/sho … p?t=115830) ze zintegrowaną grafiką i wtedy możesz za jakiś czas kupić kartę zgodną z DirectX 10.

RAM 1x1GB a później druga kostka 1 GB albo GOOdRam 667 albo Corsair 667 po co 800MHz?

Hard Drive - spójrz na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2643

Athlon 3800 X2 am2 czy koniecznie musi być EE? Tak Koniecznie! procek będzie zimniejszy a tym samym większe prawdopodobieństwo lepszego OC.

reszta mało już mniej istotna

Napisałem że w podobnych więc

proszę bardzo:

http://www.allegro.pl/item174910141_pci … gddr3.html

no dobrze wyjdą nowe kart grafiki zgodne z Dx 10 ale cena będzie pewnie wysoko jak za każdą nowość na rynku. Więc nie wiem czy warto czekać.

sądzę że kupując jedną z tych kart grafiki którą polecali przedmówcy i tak nie będę miał problemów z większością gier które do tej pory wyszły.

jest jeszcze ewentualność że skoro wyjdzie coś nowego to te starsze potanieją i to może nawet całkiem sporo.

Co do tej zintegrowanej grafiki to mam jakiś taki lęk - może to za duże słowo no ale podchodzę do tego raczej z dystansem.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 20:44

ale i tych abitów jest od… i trochę - no przynajmniej kilka rodzai. więc który wybrać??

staram się śledzić te tematy na bieżąco w których pytają ludziska o płyty główne. no ale jakoś nie mogę konkretnej pełnej nazwy tego co powinienem kupić.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 20:46

http://www.allegro.pl/item170912380_abi … 3l_fv.html

może taka??

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 21:05

tyle że kosztuje ponad 300zł.

nie.Ona jest na nForce 570.

O taką:

http://morele.net/?pg=product_info&PRD_ … ame&dspl=p

Nazwa handlowa: Abit KN9 (bez Ultra bo z nim to 570)

Chipset: NVIDIA nForce4 Ultra

no chyba jasno napisane, że kn9 i tyle!

umiem czytać !

:brawo:

Podejrzanie niska cena.

vga_symbol_008.jpg

Jeżeli to nie pomyłka i rzeczywiście ma szyne 128 bit to tu jest haczyk.

‘Normalny’ 7900GS ma szynę 256 nitową. I takiego należy brać.

na pudełku 256 mb/ 256 bit/ ddr3, zresztą wszystkie mają 256 bit.

cena za niska, 1 negatyw, nie wyjaśniony.

no dobra więc płytę już mam, zasilacz, pamięć, grafikę, i procesor.

teraz tylko pozamawiać , złożyć i się cieszyć.

podejrzewam że jak się prześpię z tymi wszystkimi myślami to jutro na nowo narodzą się kolejne pytania.

jeszcze mnie nurtuje sprawa dysków twardych. posiadam dyski na starszym tym szerszym złączu. czy ta płyta będzie kompatybilna z moimi dyskami.??

za chwilę dołączę nazwy i specyfikacje. mam nadzieję że dysków nie będę musiał się pozbywać.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 21:28

co do grafiki zdecyduję się raczej na to co wcześniej napisałem.

też patrzyłem na napis na pudełku więc skąd w opisie 128-bit oraz na tej graficzce co wkleiłem ze strony ?

barracuda 7200.7 40 giga z tego można zrezygnować

i barracuda 7200.9 160 giga podstawa

A czy to źle?

Na nForce 570 kiepsko się podkręca lepsza płyta jest na nForce 4.

jeśli chodzi o płytę Abit KN9 to nie wiem czemu ale w sklepie mi ją odradzali.

człowieczek tłumaczył że nie warto bo to stara płyta mająca około 2 lat że na tym “łączu” jest gorsza niż 597 czy jakoś tak, że mogą być problemy z serwisem bo abit zaczyna padać jako firma, że płyta ta jest robiona jako jakaś hybryda czy coś że miała być stosowana typowo pod jakieś inne procesory… itd itp.

więc bądź człowieku mądry i pisz wiersze. :slight_smile:

co sądzicie o tym co mi powiedziano??

:shock:

loool A ta płytka to nie wyszła we wrześniu?

łacze? chodziło mu o socket? Czy może o chipset? Bo do chipsetu to możesz iść i mu zapakowac z gruber rury wyniki testów OC. Pozatym mniej awaryjny/problemowy jest ten Abit.

Ściema - chce zarobić na innym modelu, albo się poporstu nie zna. A może taki model lezy u niego w sklepie i chce się go szybko pozbyć.