7600gs/gt Galaxy w SLI czy cos innego w tej cenie

Rozchodzi się o to ,ze po przeczytaniu tego artykulu http://www.frazpc.pl/artykuly/475/GALAXY/7300GT/ORAZ/7600GS/Poza/specyfikacja zaciekawiło mnie zestawienie 7600gs od Galaxy w SLI bo wychodzi ze jest to dosc optymalne rozwiazanie

opieram sie na tym ze nie które karty nie daja wiekszego przyspieszenia po polaczeniu w SLI na 6600 GT w niektórych grach wydajnosc spadała.

co sądzicie o takim rozwiazaniu bo ze galaxy to good firma to wiadomo szczególnie serie 7xxx

czy opłacalnie bylo by 2x 7600 gs lub GT od Galaxy bo sa mniej wiecej w tej samej cenie - 400 zł czy cos za 800 zł

według mnie lepiej za 8stów spróbować na allegro 8800.

Radeon 1950Pro

lub +200 zł do 8800GTS

8600GT w SLi +o/c, ale osobiście nie bawił bym się w sli tylko kupił 8800

ale nie am tych “+200zł” i co w takim razie ?

i czy nie jest on mniej wydajny niz te dwa GSy bo nie wiem poniewaz został pominiety w tescie ale chyba jest słabszy od x1900xtx wiec po co mi 1950pro jak jzu to bym bral cos wynej np 7900 gs od galaxy i sie z tym bawil czy cos…

jeśli bawiłbyś sie w mody to 8600GT od palita :wink:

okok wszystko wszystkim moze to i dobre jest to rozwiązanie z 8600 ale ja stoje murem przy Galaxy ;] http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAXY/8600GE//8600GT/I/nie/ma/mocnych

co wy na to jednak teraz jak czytam nie tylko seria 7xxx ale tez egzeplaze z starszej 6xxx i jak widac 8xxx przynajmniej 8600 bo wiadomo ze te wszystkie gts itd to sie róznia naklejka marka i nazwa niczym wiecej …

nie warto brać 8600 od galaxy zbyt drogie, Palit 8600GT ewentualnie wersja Sonic będą najlepszym wyjściem, najłatwiej się modują, mają dobre chłodzenie, galaxy w serii 8600 wsadził coolerszajstera głośne to i niewydajne… Palit ma chłodzenie Zalmana cichsze, a jak ktoś ostro kręci tak czy siak chłodzenie trzeba zmienić np za kase zaoszczędzoną między palitem a galaxy…

mama czy tato ci powiedzał ?

bo nie wiem z kad ten wniosek… masz sie czym podeprzec bo jak tak :

“Zastosowane na obu kartach chłodzenie firmy CoolerMaster pod względem głośności pracy nie prezentuje się najlepiej a to za sprawą braku automatycznej regulacji obrotów wentylatora. Przez cały czas pracuje on z prędkością 3000RPM a szum temu towarzyszący jest wyraźnie słyszalny nawet przy zamkniętej obudowie. Na szczęście prezentuje się ono trochę lepiej w kwestii temperatury pracy rdzenia. I tak w przypadku karty Galaxy 8600GT maksymalna temperatura odnotowana pod obciążeniem to 66’C, podczas gdy dla karty 8600GE, co bardzo ciekawe, jedynie 62’C. Sytuacja ta powtórzyła się również w przypadku temperatur w spoczynku, gdzie karta 8600GE po raz kolejny okazała się chłodniejsza od modelu GT uzyskując 45’C (model GT wskazywał temperaturę 48’C). W oby przypadkach zastosowano tą samą pastę termoprzewodzącą, która była równie starannie nałożona…”

Ciekawe:

“Opisywane karty Galaxy radzą sobie bardzo dobrze, zrównując się wydajnością z referencyjną kartą 8600GTS lub niejednokrotnie wyprzedzając ją zachowując przy tym cenę niższą o 30~50%! Przy fabrycznych zegarach model 8600GE w większości wypadków okazuje się szybszy od Galaxy 8600GT o 5~10%, co usprawiedliwia różnicę w cenie…”

i dos istotne:

"Jak się okazało, nowe chłodzenie nie wniosło wiele w kwestii OC, choć różnice w temperaturach są naprawdę spore. I tak karta 8600GE wyposażona w chłodzenie Pentagrama pracowała pod obciążeniem z maksymalną temperaturą 49’C. W spoczynku czujniki wskazywały temperaturę 38’C. To różnice oscylujące w granicach 8~17’C w stosunku do referencyjnego chłodzenia przy zbliżonym poziomie hałasu. Trudno więc uznać by zastosowany przez Galaxy cooler uznać za ‘niezwykle wydajny’ - w porównaniu do innych konstrukcji można go jednak nazwać stosunkowo udanym…"

źródło:http://www.frazpc.pl/artykuly/536/GALAXY/8600GE//8600GT/I/nie/ma/mocnych podawane juz wczesniej ale jak widac nie potrzebnie bo piotrus sam wie lepiej bo mama mówi :" ten lepszy bo lepiej wyglada " to piotrus tez tak mowi tylko sobie w ladna skórke ubiera :lol:

czyli nie jest jakis wsanialy lecz i tak lepszy od calej reszty z tej serii oczywiscie poza tymi z Zalmanem czy juz calkiem jakims kosmicznym.

Chłodzenie Palita jest cichsze a na dodatek samo dostosowuje obroty na dodatek Palit jest tańszy…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2954

najtańszy Palit 8600GT na ceneo ~370zł

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& … 6&&u=10815

najtańsze galaxy 8600gt ~396zł jakie znalazłem

http://www.ulubiony.pl/galaxy_geforce_8 … 69622.html

jest różnica? jest…

przy czym palit ma lepsze chłodzenie, jest tańszy i kręci się tak samo, więc po co przepłacać?

jak masz te 800zł to bierz radeona x1950xt

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=219117523

takie coś tylko ta aukcja akurat się już zakończyła ;p

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 9:39

a zamiast palita 8600gt jeśli nie będziesz bawił się w mody to lepiej wziąć x1950pro radka

no nareszcie się poprawiles bo te pierdoły bez podstaw co wypisywałes to az mi serce scickało jak to widziałem.

Masz racje jest cichsze jak pracuje w spoczynku lub pod małym obciążeniem ale jak na MAX to bedzie zachowywac się tak samo jak i w Galaxy.

I tak bym brał Galaxy za tym stoji juz nie krótka wcale sława Galaxy pod wieloma wzgledami ale tez niezbyt piękna historia Palita moze i tanszy ale jak mam kupic Riboky za 180 zł to wole dolożyc 30 i kupic Reeboki.

to tak dla potwierdzenia jeszcze:

PODSUMOWANIE

Galaxy 8600GT to karta naprawdę atrakcyjna a to za sprawą wydajności na poziomie prezentowanej ostatnio karty Gainwarda - 8600GT Bliss Golden Sample - przy jednocześnie lepszej podkręcalności i niższej cenie! Ponadto produkt Galaxy nie sprawi problemów przy próbie demontażu fabrycznego chłodzenia. Wydawać by się mogło, że mamy więc nowego faworyta wśród kart 8600GT dostępnych na rynku, gdyby nie konkurencja… w postaci drugiej z prezentowanych kart Galaxy!

Galaxy 8600GE to produkt, który już w chwili obecnej można nazwać hitem i to nie bez powodu. W cenie o ~10% wyższej od najtańszych kart 8600GT (w tym Galaxy 8600GT) i jednocześnie nieznacznie niższej od ceny Gainwarda 8600GT czy pasywnego MSI NX8600GT otrzymujemy kartę, którą najlepiej określą słowa - ‘prawie’ jak 8600GTS. I ‘prawie’ robi różnicę, ale tylko dla naszego portfela - 8600GE okazuje się bowiem kartą tańszą o 30~40% i jednocześnie równie wydajną! W obliczu tych zalet i tylko jednej skromnej wady w postaci słyszalnego chłodzenia nie powinna Was zdziwić moja ocena ostateczna. Wyróżniam kartę 8600GE kompletem nagród - WYDAJNOŚĆ (za osiągi na poziomie karty 8600GTS), DOBRA CENA (za cenę na poziomie kart 8600GT) i REKOMENDACJA (za najatrakcyjniejszą propozycję wśród kart z serii 8600).

no ciekawe rozwiązanie ale pro klasyfikuje sie pomiedzy GE a GT od Galaxy a tu jeszcze mam heh DX10 przyszłoścowo ;]

pozniej bedzie łatwiej sprzedac niz 1950 pro

nie wersję pro tylko XT. to najwydajniejsza karta sprzętowo obsługująca dx9.

ta karta za rok będzie jeszcze na pewno w cenie (sprzęt wysokiej półki nie traci tak szybko na wartości)

8600GT bez oc, modów jest kiepska.

Masz coś na poparcie?

Galaxy ma identyczną historię od kart na rynek masowego rażenia do dobrych produktów. Ostatnio Galaxy miało sporo wadliwych serii masowo padających kart, Palitowi to sie nie zdarzyło. Ale za pewnie do fanboya nie dotrze.

Tą przyszłość czarno widzę, zbyt wiele cięć w porównaniu do 8800, nawet 8800 czasem gubią się w DX10.

zdarzyło się, całe partie kart z gpu 6xxx.

logiczne ze py max obciażeniu te wspaniałe obroty na fanie tez skoczą na max moim zdaniem bedzie głosniej niz np przy mniejszych obrotach hehe moze masz inne zdanie przedstaw bedzie ciekawie. :lol:

“Masz coś na poparcie?”

czy moze sam twozysz ta historie.

Nie jestem wcale zadnym fanboyem poprostu juz nie pierwszy raz sie czyta o bardzo dobrze przedstawiajacych sie kartach galxy co do konkurencji.Zastosowanie wielu inowacyjnych rzeczy w swoich produktach wlasnie wynosi je bardzo wysoko w porowniu do innych produktów które (oczywiscie nie wszystkie) próbuja isc po jak najmniejszej lini oporu stosując tanie komponety i łapiac kupujacego tylko i wylacznie na cene o kilka zł nizsza.

Jasno/czarno-widz ? :x

jak się tak gubia to czemu w ogóle sie je produkuje ?

_________________

Nie wszystkie w 6800GS wadliwe kondensatory.

Tobi widac jednak ze nic a nic poprostu puste słowa i moze z tego czarnowidzenia kozystasz wez spróbuj z fusów albo z reki slyszalem ze nizle mozna z tego o sprzecie powiedzec.

to tak ostatecznie co sądzicie 8600 gt czy ge od galaxy czy tez nie a moze cos całkiem innego

Jak chcesz kupić 8600GT to brałbym Palita i podkręcił bym tyle ile idzie bez modów chyba że nie chcesz podkręcać to bierz Radeona X1950PRO