768 MB czy 1 GB ram do starego laptopa

Witam. Mam laptopa FS FUJITSU Siemens AMILO L7310

a na nim 2x 256 ram,

chce dołozyc ram tylko nie wiem czy 1 kosc 512 zamiast 256 czy obie 2x 512

Laptop słuzy wyłacznie do neta i filmów

Czy bedzie róznica 768 vs 1 gb

Jak jest możliwość to bez zastanowienia 1gb,lepszym rozwiązaniem będzie identyczne kości 512 jak dwie różne 512 i 256.

wiem ze lepszym, ale chodzi mi o różnice w wydajności 768 vs 1024, gdyż jedna kość to 40 zł

Różnica mało zauważalna,tyle że przy różnych kościach mogą być problemy.

Edit; system to XP ?

na 512 XP powinien dobrze śmigać,może problem w czymś innym?

tak xp zeby było śmieszniej chce zainstalować jakiegoś malkolma X ;p

Na początek powyłączaj wszystkie zbędne usługi,wyczyść autostart itp. Tak jak mówię;do netu 512ram świat i ludzie.

to nie mój laptop, a dziewczyny, ktos inny go robił. nie ruszany 2 lata. Wiec zastanawiam sie czy nie podłożyć kości tam. Ogólnie to sie grzeje ponoc i przywiesza sie. Wiec pewnie i kurz na wlotach nazbierał sie

Po raz setny;dwie różne kości =możliwość niestabilności lub w ogóle totalny zonk.Zacznij od wyczyszczenia itp itd.Może się okazać że wystarczy te 512ramu co jest.

Jak już sie uparłeś na dodatkowy ram to kup jedną 512-kę i zobacz jak będzie na 768,jak będą problemy możesz zawsze dokupić drugą 512.

Mam umysł ścisły. Usiłuję zrozumieć tytułowy tekst. “mb” - to popularnie: metr bieżący czyli metr (jednostka długości). Megabajt, to MB - na całym świecie. “gb” - nie wiem; g, to gram; b - ?, może bezwzględny ? ale to bez sensu. Gigabajt, to GB - na całym świecie. “768 mb ram” - jakich ram ? Do oprawienia laptopa i powieszenia na ścianie ? Nawet stare laptopy nie miały w obwodzie 768 m. Pamięć wielokrotnego zapisu, to RAM - na całym świecie. I jak tu się dogadać ? (Mam na myśli słowo pisane !) Problem rodzi problem itd. Podziwiam osoby, które machnęły ręką na nieuctwo i doradziły. Ja mam blokadę.

to jeżeli panie teoretyku ulżyłeś sobie wypowiedzią, to powiedz co ona wnosi do tematu, który chyba wszyscy rozumieją?