775v88+ - pamięć ddr2

Czy płyta główna Asrock 775v88+ obsługuje pamięci DDR2?

nie

Czyli zmiana płyty głównej się szykuje… Co polecacie za około 300 zł?

a proc jaki posiadasz ??

Celeron 3,06 GHz

zmiana procka przy okazji bo ten Baleron się do niczego nie nadaje :P.

Nie chce zmieniać procesora, chce zmienić płyte główną. http://www.allegro.pl/item499032688_naj … _ddr2.html - nada się?

I jeszcze jedno pytanie - mam wind xp wersja oem, czy jeśli zmienie płytę, to tracę licencje?

płyta nada się, nie tracisz licencji powinna być ona naklejona na obudowie, jeśli nie będzie chciał się aktywować online to zrobisz to telefonicznie.

Czyli po zmianie płyty Windows dalej pozostaje legalny? Uff :slight_smile: A jak ta aktywacja wygląda? Rozmowa z konsultantem, czy automat? Dostaje nowy klucz, czy jak?

tak legalny, automat się włącza chyba że klucz sprzętowy niepoprawny (lub nielegalny) wtedy łączy z konsultantem a ten z prokuratorem i policją :P:P żart.

Czyli odzywa się automat, podaje swój klucz i po sprawie?

I kolejne pytanie :slight_smile: Jeśli już kupie tą płytę, to raczej sformatuje też dysk. Czy najpierw zmontować wszystko, a potem format, czy najpierw format, a potem na czystym dysku wszystko złożyć?

najpierw montaż potem oprogramowanie.

jeśli chodzi o aktywację, dzwonisz na party line billa, wybierasz aktywację produktu ms, podajesz wygenerowany przez proces aktywacyjny nr instalacyjnego, system podaje ci kod aktywacyjny,

Ok, już wszystko wiem :slight_smile:

Żeby nie zakładać nowego tematu - mam ok. 400 zł na rozbudowę kompa. Do kupienia: płyta główna i pamięć (myślałem o 2x2GB Dual Channel). Co za tą cenę wybrać?

pod jaki socket ?? 400 pln trochę mało…

Socket 775. Budżet można nagiąć, o kilkadziesiąt złotych. Ważne, żeby płytka była w miare przyszłościowa, bo pamięci można zawsze dokupić.

Nazwa produktu Cena brutto Ilość Wartość brutto

  1. MSI P43 Neo3-FR (Intel P43) [DDR2, PCI-E] 346.00 1 346.00

  2. DDR2 2x1024MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 (PDC22G6400LLK) 127.00 1 127.00

Suma: 473.00 zł

Suma netto: 387.70 zł