8.1 - kilka aplikacji uruchamia się tylko zminimalizowana, błąd z procesem explorer.exe i brak uprawnień zapisu w katalogu temp

Cześć. Od około 2 tygodni laptop zaczął mi szwankować - zaczęło się niewinnie od nagłej awarii PowerPointa, kiedy robiłem akurat prezentację. Awaria polegała na tym, że po zminimalizowaniu, by spojrzeć na dane w przeglądarce, nie dało się już okienka z PowerPointem zmaksymalizować, nawet po uruchomieniu był zminimalizowany. Nie przejąlem się tym zbytnio, bo programu używam raz na kilka lat, więc dałem sobie spokój z dochodzeniem w czym tkwi problem z uwagi na brak czasu. Przedwczoraj to samo stało się z domyślną przeglądarką - Operą oraz domyślnym edytorem tekstu - Notepadem++. Tutaj już próbowałem dojść do tego co może być nie tak i… nie doszedłem. Początkowo chciałem zainstalować obydwa programy na nowo, ale to nie pomagało, wyskakiwał błąd przy instalacji i odinstalowywaniu: “Error 5: Odmowa dostępu”. Pojawiał się też błąd o braku uprawnień dotyczącym katalogu tymczasowego. Część programów (np. Chrome) uruchamia się po wielu, wielu minutach, a np. SciLab i Octave w ogóle nie chcą odpalić. Malwarebytes Anti-Malware nic nie znajduje, to samo z Nodem, którego mam cały czas zainstalowanego.

 

Prosiłbym bardzo o pomoc i doradzenie jak sobie z tymi problemami poradzić. Z jakich programów miałbym wkleić logi?

 

Życzę udanego Sylwestra!

 

Pozdrawiam,

 

Bellow.

Przywracanie komputera do stanu z wcześniejszego punktu w czasie:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Dziękuję, nie pomyślałem o tak prostym rozwiązaniu. Zadziałało jak na razie :slight_smile: